Akwarium z elementami florystyki

Co roku w Krakowie odbywa się giełda florystyczna. Każdy jej uczestnik ma okazję zapoznać się z nowinkami we florystyce. Spora jej część jest poświęcona akwarystyce. Chodzi głównie o rośliny i skały, które urozmaicają wygląd akwarium. Czy wiesz jakie trendy panują obecnie w roślinach do akwarium? 

Florystyka w akwarium

dodatki florystyczneWiele osób myśli, że ryby są obojętne na to, co znajduje się w akwarium, czyli ich codziennym otoczeniu. Nie jest tak. Ważne jest, aby wiedzieć co dodać, aby mogły one czuć się dobrze. Ma to wpływ nawet na ich długość życia. Po pierwsze musisz sprawdzić jakie jest naturalne miejsce występowania Twoich ryb. Mogą to być wody słodkowodne lub słonowodne. W ten sposób najłatwiej będzie dopasować dodatki florystyczne. Każda roślina emituje do wody swoje cząstki organiczne. Mogą to być witaminy lub inne mikroelementy, które zmienią odrobinę makroklimat akwarium. Z doświadczenia wiem, że najlepiej na ryby wpływają podwodne iglaki. Są to bardzo uniwersalne rośliny, które toleruje większość gatunków. Czy myślałeś o dodaniu minerałów do wody? Jest to łatwe. Po prostu kup jakiś element skalny, który włożysz do wody. Może to być skała lub makieta. Najlepsze są granity, marmury, a także skały morskie. Do tej ostatniej kategorii należą między innymi wapienie. Znajduję się na dnie każdego morza, więc ryby i inne organizmy wodne świetnie się do nich przystosowują – nawet jeśli są słodkowodne. Dodaje to wiele uroku do akwarium.

Każdy akwarysta doceni gustownie dobrany dodatek do akwarium. Jeśli jest on przydatny jeszcze pod innym względem, to staje się on obowiązkowym wyposażeniem. Dodatki w postaci roślin i skał kojarzą się z tradycyjnym wystrojem akwariów, lecz jest tyle sposobów na ich umieszczenie, że mogą one zyskać zupełnie inny wymiar ozdoby.