Architektura wnętrz – co warto wiedzieć?

Płyty tarasowe betonowe

Architektura jak każda dziedzina życia, przeszła swoje przeobrażenia. Obecnie możemy zajmować się architekturą w znaczeniu tradycyjnym, czyli projektować budynki. Jednak prócz tego możemy zostać również architektem wnętrz lub krajobrazu.

Płyty tarasowe betonowe czy inne?

Płyty tarasowe betonoweArchitektura wnętrz parę lat temu zrewolucjonizowała rynek pracy i kierunki na Uniwersytetach. Nastąpił wzrost popytu na takich specjalistów, co wiązało się z zapotrzebowaniem na kształcenie w takim wymiarze. Kierunek ten powoli jednak odchodzi do lamusa. Wielu z nas ma dobry gust i poczucie smaku, nie każdy potrzebuje architekta wnętrz. Większość z nas pragnie samodzielnie zaprojektować swoje wnętrza i dopasować je do własnego charakteru. Z pomocy architektów wnętrz korzystają głównie ludzie bogaci, zbyt zajęci na dekorowanie własnych pomieszczeń. Stałymi klientami są również agencje nieruchomości pragnące jak najszybciej sprzedać nabyte budynki. Z mojej perspektywy zawód ten niestety nie ma zbyt dużej przyszłości. Sama wiem lepiej jakie chce płytki tarasowe. Samodzielnie umiem zdecydować się na płyty betonowe tarasowe lub inny rodzaj nawierzchni. Przeciętny człowiek, do którego należy mała architektura miejska, raczej nie zdecyduje się powierzyć swojego gniazdka obcej osobie. W programach telewizyjnych oglądamy przemiany domów, mieszkań. Zatrudniani są tam architekci wnętrz, dekoratorzy. Ilu jednak przedstawicieli tego zawodu może zatrudnić telewizja? Niestety gdy następuje wielkie bum na jakiś kierunek, wówczas nie myślimy racjonalnie. Przestaliśmy myśleć rozsądnie produkując bezrobotnych pedagogów, psychologów czy architektów. Później osoba mająca naprawdę duże zdolności projektuje wnętrze parku i rozmyśla czy pasuje tutaj ławka parkowa betonowa czy może drewniana. Niestety sytuacja na polskim rynku pracy jest dość skomplikowana.

Dlatego nie powinniśmy dodatkowo sobie utrudniać. Wybierajmy zawody z głową i nie idźmy na to co wszyscy. Warto spełniać marzenia lecz z nich eni da się wyżyć. Dlatego trzeba pomyśleć tysiąc razy, nim staniemy się nad produktem na rynku pracy.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.modernline.info.pl