Badanie szczelności w moim mieście

Całe szczęście, że w moim mieście okresowo były organizowane różne akcje mające za zadanie sprawdzenie szczelności budynków. Najczęściej za takie prace odpowiedzialna była jedna firma, która posiadała zarówno specjalistyczny sprzęt, ale także wykwalifikowaną kadrę pracowników, która radziła sobie z dosłownie każdym zadaniem jeśli chodzi o szczelność w mieszkaniu.

Sprawne i szybkie badanie szczelności

badania szczelnościBadanie szczelności obiektu to głównie wykorzystywanie urządzeń działających na podczerwień, które sprawdzają się świetnie, gdyż są w stanie bardzo dokładnie określić, gdzie jest przeciek jeśli chodzi o mieszkanie i ciepło. Z tego względu, że takie badania szczelności były zawsze w moim mieście darmowe stwierdziłem, że się na nie zapiszę. To w końcu oszczędność dla mnie, na którą musiałem sobie pozwolić, aby mówić o dobrze zoptymalizowanych kosztach prowadzenia gospodarstwa domowego. Badania szczelności co więcej odbywały się w godzinach popołudniowych, dlatego też stwierdziłem, że zaraz po pracy umówię się z pracownikiem odpowiedzialnym za przeprowadzenie takich badań, aby ten mógł się jeszcze przygotować. Głównie chodziło o sprzęt wykorzystywany do takiej pracy – im bardziej nowoczesny, tym na pewno badania szczelności wykażą bardziej precyzyjnie miejsce, gdzie budynek jest nieszczelny. Również moi sąsiedzi zdecydowali się na taką usługę, dzięki czemu też nasz budynek za jakiś czas będzie w pełni szczelny, co znacznie wpłynie na ograniczenie kosztów za ogrzewanie.

Ogrzewanie nieszczelnego budynku na pewno nie jest efektywne. Ucieka ciepło, za które przecież trzeba płacić. Badania szczelności prowadzone są jednak przez kilka firm i na pewno nawet wy w waszych miastach na pewno będziecie mogli pozwolić sobie na zamówienie badania.