Bankiet w nietypowej odsłonie

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie na temat bankietu. Dla jednych to wykwintne przyjęcie, na którym rozmawia się tylko o poważnych sprawach. Innym kojarzy się natomiast z luźnym spotkaniem integracyjnym, które ma łączyć ludzi. Niektórzy bankiety kojarzą ze zbiórkami na cele charytatywne. Mało kto jednak kojarzy bankiet z namiotem. To nieoczywiste połączenie, może okazać się najlepszą z wcześniej wymienionych opcji.

Bankiety i ich organizacja

namioty bankietowePrzygotowanie bankietu nie jest prostą rzeczą. Przede wszystkim należy przygotować listę gości, zaprosić ich i przygotować dla nich odpowiednie menu. Oczywiście ważnym aspektem jest również posadzenie ich przy odpowiednim stoliku, zorganizowanie im odpowiedniej rozrywki i zaaranżowanie bajkowej scenerii. Wszystkie te rzeczy zajmują mnóstwo czasu. Warto jednak nieco się poświęcić, by ostatecznie radować oko świetnym efektem. Bankiet jednak nie musi mieć tak sztywnych ram. Czasem warto wyjść poza schemat i zrobić coś, co będzie zapamiętane na dłużej. Można urządzić bankiet w namiocie. Niektórzy powiedzą, że namioty bankietowe nie prezentują się zbyt dobrze i nie pasują do takiej okazji. Obecnie jednak mamy tak pięknie zrobione namioty, z tak okazałą oprawą, że spokojnie mogą one konkurować z salą balową. Nie muszą jednak tego robić. Bankiet w namiocie ma być zupełnie odmienny, nie ma naśladować. Ma pokazać, iż bankiety na świeżym powietrzu, połączone z luźnym klimatem mają swój urok. Być może my również podchodziliśmy do tego sceptycznie. Nie ma jednak nic lepszego od ciepłego letniego wieczoru, lampki dobrego szampana i tańców do rana w roześmianym namiocie.

Bankiet nie musi być perfekcyjny. Ma być on dla ludzi. Mają oni się na nim bawić, rozkoszować swoim towarzystwem i rozmawiać do rana. Namiot letnią porą to najlepsze z rozwiązań. Pozwoli każdemu odetchnąć świeżym powietrzem i po krótkiej przerwie, wrócić do szampańskiej zabawy.