Baterie słoneczne w kamperze

 

Ogniwa słoneczne, znajdują w tych czasach przeróżne zastosowania, a jedną z nich jest umieszczanie ich na przyczepach kempingowych i kamperach. Montaż ich w takim pojeździe, to dobre rozwiązanie dla osób podróżujących nimi w dalekie trasy. Rozwiązuje wiele problemów z zapotrzebowaniem na energię elektryczną i zasilaniem sprzętów w terenie.

Ogniwa słoneczne stosowane w kamperze

Panel fotowoltaiczny inpanele słoneczne do kamperastaluje się na dachu przyczepy lub pojazdu. Zapewnia on dostawę prądu w przyczepie, nawet w czasie postoju, co w przypadku zasilania tradycyjnego nie jest możliwe. Panele słoneczne do kampera, zasilą wszystkie sprzęty używane w czasie podróży takie jak: telewizor, lodówka czy laptop. Akumulatory na pokładzie, zbierają energię, wytworzoną przez ogniwa w trakcie postoju, w taki sam sposób jak kumulują ją w czasie jazdy. Panele dla przyczep kempingowych występują w różnych wielkościach oraz dysponują różną mocą. Im większa moc, tym więcej sprzętu w naszym kamperze możemy zasilić. Dostępne są panele o mocy 40W 90W czy nawet 130W. Możemy dobrać wielkość paneli i ich moc do wymagań i wielkości naszej przyczepy. Moduły fotowoltaiczne dla kamperów, są odporne na warunki atmosferyczne takie jak: deszcz, grad czy śnieg. Mocuje się je na specjalne uchwyty, montowane do dachu poprzez wywiercenie otworów.

Ogniwa słoneczne dla przyczep kempingowych i kamperów, to rozwiązanie warte uwagi dla osób dużo podróżujących kamperami i mających problem z wytworzeniem prądu w trakcie postoju takiego pojazdu. Zamontowanie ich da bardzo dobre efekty dla naszego portfela i zmniejszy koszty podróżowania, które potrafią być dość spore. Dzięki ogniwom energia wytwarzana jest w pełni naturalny sposób, co zmniejsza koszty eksploatacji i wydatków na paliwo.