Becik ogrzewający niemowlę w trakcie spaceru

Przed narodzinami dziecka rodzice przygotowują się na ten moment, kupując wszystkie niezbędne akcesoria. Do takich akcesoriów na pewno należą beciki. Obecnie są one mniej popularne niż kiedyś, ale nadal bardzo przydatne. Dlaczego warto kupić becik dla noworodka?

Becik wypełniony puchem, gąbką lub ociepliną

miękkie beciki dla niemowlątBecik to nic innego jak rodzaj okrycia. Należy dbać o to, by noworodkowi było zawsze ciepło. Noworodek jest bardzo podatny na różne infekcje bakteryjne i wirusowe, dlatego nie można dopuścić do tego, by organizm się wyziębił i doszło do przeziębienia albo innych groźniejszych schorzeń. Okrycie jakim jest becik wypełniane jest różnymi materiałami. Najczęściej w środku znajduje się puch. Wewnątrz może też znajdować się specjalna ocieplina albo cienka gąbka. Chodzi o to, by ciało niemowlaka było jak najlepiej okryte. Można kupić miękkie beciki dla niemowląt w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Teraz beciki wyglądają trochę inaczej niż kiedyś. Klasyczne beciki były po prostu prostokątami z materiału, którymi owijało się niemowlę. Owijanie takim becikiem dziecka nie było trudne. Dziecko kładło się na jednej połówce becika, a drugą połówką owijało się resztę ciała niemowlaka. Do boków becika przymocowane były specjalne troczki. Dzięki nim można było zabezpieczyć becik przez rozwijaniem się, kiedy dziecko zaczynało się mocniej poruszać. Przy głowie niemowlaka beciki posiadały trochę inne materiały – najczęściej była to falbanka.

Wykonana ona była z delikatnego materiału, który nie drażnił skóry dziecka. Warto korzystać z tych dawnych metod owijania dziecka, dzięki którym można było zagwarantować niemowlakom komfort cieplny. Beciki wykorzystywane są często w trakcie wyprowadzania dzieci na spacer. Przed spacerem owija się niemowlę, by nie doszło do żadnej infekcji.