Ciekawe sesje zdjęciowe

Zajmując się na przeprowadzeniem cesji korporacyjnych wiedziałem dokładnie, od czego mam zacząć, gdyż kilka lat temu pracowałem jako asystent fotografa i można powiedzieć, że miałem w tym temacie już jakieś doświadczenie, które bardzo chętnie wykorzystuję.

Doświadczenie przy sesjach zdjęciowych

fotografia korporacyjnaOkazuje się, że zleceń na takie sesje jest dość sporo i naprawdę rynek stał przede mną otworem. Postanowiłem więc przede wszystkim stworzyć własną stronę internetową, na której zamieszczać będę wszystkie użyteczne informacje dla klienta, takie jak cena oraz czas realizacji. Fotografia korporacyjna daje naprawdę wiele możliwości dla każdego klienta, który chce sesję. Stworzyłem nawet specjalny formularz kontaktowy, dzięki czemu klienci mogą teraz znacznie łatwiej się ze mną skontaktować i ustalić wszystkie najważniejsze rzeczy, takie jak termin oraz cenę, a także pomysł na zdjęcia. Sesje korporacyjne wykonywane były w moim mieście przez kilku fotografów, których zresztą bardzo dobrze znałem, dlatego zawsze mogłem ich zapytać, jeśli czegoś nie wiem. Pamiętam, że przy moim pierwszym zleceniu bardzo dużo się nauczyłem, ale także mocno się stresowałem, czy wszystko pójdzie tak, jak powinno. Jednak klient okazał się być niezwykle zadowolony z tego, co mu zaproponowałem, co sprawiało, że dalej zamierzam realizować się w tych działaniach, może nawet na szerszą skalę i zamierzałem wyjść do korporacji oraz tych znacznie większych firm.

Takich, które niemalże codziennie potrzebują fotografa. Liczyłem oczywiście na stałą współpracę, która zapewni mi ciągły zastrzyk gotówki, ale także będę mógł się rozwijać przy tych bardziej angażujących zleceniach, które jak wiadomo są o wiele lepiej płatne, na czym mi – nietrudno się domyślić – zależało najbardziej.