Czy do sanatorium można się udać prywatnie?

 

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem stwierdzenie, że z wiekiem zdrowie ludzkie jest coraz słabsze i wymaga coraz więcej uwagi i troski. Ludzie różnią się od siebie bardzo pod tym względem, bo nie mamy wpływu na dużą część chorób i dolegliwości, która nas dotyczą. Jednak wszystkich ludzi łączy chęć wyzdrowienia i odpoczynku.

Ile sanatoriów jest w Ciechocinku?

sanatoria CiechocinekSzczególnie dla ludzi starszych, ale absolutnie nie jest to żadnym warunkiem, przeznaczone są pobyty w placówkach leczniczych, zwanych sanatoriami. Są również sanatoria dla dzieci i młodzieży, ale są po prostu rzadsze. Jedną z miejscowości, gdzie sanatoriów jest najwięcej jest Ciechocinek. Bardzo popularny od zawsze oferuje bogaty wybór miejsc uzdrowiskowych. Ośrodków sanatoryjnych, w których wykorzystuje się walory przyrodnicze, naturalne i przyrodnicze w Ciechocinku jest ponad dwadzieścia. Oczywiście, w każdym możemy zarezerwować sobie fundusz mając skierowanie na NFZ, ale możemy też wykupić pełnopłatny pobyt. Sole mineralne, borowiny, wody termalne i mnóstwo innych zabiegów są dostępne w każdym tamtejszym zakładzie medycznym. Skierowanie do sanatorium możemy dostać od naszego lekarza nie częściej niż raz na dwanaście miesięcy. Gdy nie mamy skierowania mamy wpływ na miejsce pobytu w stu procentach, wyszukujemy więc w sieci sanatoria Ciechocinek i wybieramy dokładnie to, które nam pasuje. Oczywiście, wiąże się to z kosztami. Jednak każdy, kto był w sanatorium zawsze tam wraca.

Nie trzeba być niepełnosprawnym, rekonwalescentem czy być przewlekle chorym, by korzystać z walorów przyrodoleczniczych. Możemy to zrobić bez skierowania, w ramach wakacyjnego odpoczynku. Tylko od nas zależy, na co wydamy własne pieniądze. Czy na podreperowanie własnego zdrowia, czy przyjemności w innym kierunku.