Czy warto kupić gotowy dom?

 

Mieszkańcy miast, którzy mają dość życia w ciasnych mieszkaniach w blokach i wieżowcach, coraz chętniej uciekają z miast na tereny podmiejskie, gdzie mogą zamieszkać w dużym domu na ładnej działce, a weekendy spędzać na grillowaniu i pieleniu własnego ogródka. Jednak budowa domu to spore wyzwanie, nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na kupno gotowego budynku.

Sprzedaż domów przez deweloperów

domy na sprzedaż krakówDeweloperzy wykorzystują ten trend i łatwo jest znaleźć przynajmniej kilka, kilkanaście ofert sprzedaży domu na rynku pierwotnym. Jest to opcja godna rozważenia dla każdego, kto nie chce mieszkać w starym domu, a z drugiej strony nie chce bądź nie może poświęcić czasu (i nerwów) na budowę własnych czterech ścian. Wielu deweloperów tworzy niewielkie osiedla z nowych domków, w których zamieszkają podobne osoby, np. młode rodziny z dziećmi – takie domki posiadają zbliżone rozmiary, ilość pokoi dla kilku osób, dużo miejsca na działce, a na terenie takiego mini osiedla często powstaje też plac zabaw. Jest to więc dobre miejsce dla powstania małej społeczności osób, które wiele łączy, a więc jest duża szansa, że będzie im się mieszkało w takim sąsiedztwie po prostu dobrze. Jeśli sami posiadamy dzieci bądź je planujemy, warto przejrzeć jakie domy na sprzedaż w Krakowie można znaleźć, jaka jest ich cena, czy w pobliżu znajdują się jakieś szkoły czy przedszkola. Zainteresowanie tym tematem jest tak duże, że można poszukać ofert nie tylko gotowych domów na sprzedaż, ale też tych, których budowa dopiero się rozpocznie.

W takim przypadku można dogadać z inwestorem wiele szczegółów na temat tego, jak nasz dom ma ostatecznie wyglądać. Może to nieco podnieść koszt, jednak jest to świetny sposób, aby dom, w którym zamieszkamy za np. dwa lata był jak najbardziej zbliżony do naszego ideału.