Czy wspólny wyjazd może zintegrować?

Dziś gdy spora część naszego życia rozgrywa się w internecie, coraz częściej mamy problem z nawiązywaniem relacji w rzeczywistym życiu. Gdy idziemy do pracy, trudno jest nam się przyzwyczaić do nowego środowiska. Wszystko jest obce, a my nie bardzo umiemy nawiązać kontakt z drugim człowiekiem.

Integracja w środowisku pracowniczym

wyjazdy firmowe integracyjneFirmy podejmują wiele działań, by coś w tym aspekcie zmienić. Często organizowane są pikniki firmowe, na które można zabrać swoją rodzinę. Czy jednak to dobry sposób na integrację? W pewnym sensie tak, choć nie do końca. Może dojść do takich sytuacji, że każda rodzina będzie spędzała czas w swoim gronie. I choć będzie to piknik firmowy, to raczej nie będzie tutaj wymiany zdań pomiędzy pracownikami i ich rodzinami. Dlatego warto pójść o krok dalej i organizować różnego rodzaju wyjazdy firmowe integracyjne. To zupełnie inny rodzaj poznawania się z drugim człowiekiem. Tutaj nie ma rodzin, są sami pracownicy. By nie czuć się samotnie przez całą wyprawę, muszą nawiązać między sobą jakieś relacje. Nawet jeśli będą to krótkie wymiany zdań, to jest to jakiś krok do przodu. Czasem taka krótka rozmowa to początek prawdziwej przyjaźni. W pracy spędzamy ogromną część naszego czasu. Czy chcemy by ten czas był dla nas godzinami wypełnionymi pracą i samotnością? Byśmy w przerwach jadali samotnie śniadanie? Raczej nikt z nas nie chciałby się tak czuć. Dlatego warto organizować swoim pracownikom takie wycieczki, a pracownicy powinni entuzjastycznie do nich podchodzić.

Dziś nawiązywanie relacji sprawia nam ogromny kłopot. Dlatego firmy pragną nam ułatwić ten trudny start i organizują wycieczki, na których mamy szansę poznać choć część naszych współpracowników. to bardzo pomaga, ponieważ niektórym potrzeba motywacji do tego, by kogoś poznali.