Długa przygoda z kostką brukową

kostka brukowa

Czasami najprostsze rzeczy mogą sprawiać trudność. Tak było w przypadku mojej koleżanki. Związała się z mężczyzną, z którego ponoć była znakomita złota rączka. Przynajmniej tak się zawsze przedstawiał i rzeczywiście przez długi czas okazywał się pomocny. A to żarówkę zmienił, a to odkurzacz naprawił.

Kostka brukowa  – co z jej układaniem?

kostka brukowaZawsze przy tym prężył się jak paw, że niby co to nie on. Strasznie tym wszystkich irytował, tylko nie swoją kobietę, tę moją koleżankę, Zuzę. Dla niej był on po prostu bożyszczem. Aż w końcu przejrzała babka na oczy, kiedy tak znowu się sam wychwalał pod niebiosa, że on niby sam im ogrody założy przydomowe, że sam kostkę brukową położy i w ogóle do niczego im niepotrzebny jest fachowiec. On wszystko załatwi. Oczywiście, mija tydzień pierwszy i może rzeczywiście co nieco się roboty posunęły. Najlepsza kostka brukowa  z Torunia częściowo położona, tylko jakoś z lekka krzywo. Na delikatne sugestie facet reaguje machnięciem ręki, trochę zdenerwowany, że co my tu podważamy jego autorytet. Już chciał nam powiedzieć, że skoro tacy jesteśmy mądrzy to może sami się będziemy bawić w układanie kostki brukowej, a on sobie popatrzy. Zamiast tego jednak mruknął coś tylko pod nosem. Zostało więc tak jak było, w stanie powiedzmy akceptowalnym, aczkolwiek nieidealnym. Ale dramat zaczął się później. Michał, bo tak miał na imię, postanowił nawieźć czarnoziem z Torunia. Było niedaleko, a miał informację skądś, że niby tam dostanie najtaniej najlepszą glebę. Wybrał się więc chłopak, tylko że swoim śmiesznym samochodzikiem i jeździł pięć razy zamiast wynająć normalnie usługi koparko ładowarką. Ale nie, bo przecież on musi wszystko sam. Zosia Samosia pełną gębą. W końcu chyba po miesiącu zrobił wszystko, ale jak Zuza to zobaczyła, to wystawiła go za drzwi.

Z daleka może i wyglądało ok, ale jak się przyjrzała to tu kostka do poprawy, tu drzewko źle wsadzone. Takich małych niedoróbek było bardzo wiele. To się zdenerwowała i stwierdziła, że z taką beznadziejną samochwałą być nie może. A najgorsze, że całe obejście też do wymiany. Jak się sypie to wszystko na raz.