Dobór odpowiednich zawiesi do rodzaju ładunku

W nowej firmie pracowałam od kilku miesięcy i już nie czułam się ani nowa, ani pod kloszem ochronnym. Czułam za to, że mój szef, chce wiedzieć jak sobie radzę, z większymi przedsięwzięciami. Powiedział, że ma dla mnie zadanie specjalne – chce bym zorganizowała przetarg na zakup zawiesi specjalistycznych.

Transport blachy – Przeznaczenie zawiesi specjalistycznych

specjalistyczne pasy zawiesiaZ jednej strony organizowałam już przetargi i wiedziałam czym są zawiesia, z drugiej jednak, jeszcze w temacie nie czułam się zbyt pewnie. Wcześniej nasza firma korzystała z zawiesi łańcuchowych i pasowych, teraz jednak zwiększyliśmy naszą ofertę i do rozładunku potrzebowaliśmy specjalistyczne pasy zawiesia. Ponieważ nie są to tanie rzeczy, przetarg jest jak najbardziej stosowny. Zanim jednak wzięłam się do tego postanowiłam trochę podszkolić się z zakresu wiedzy teoretycznej. Musiałam przecież znać jakąś postawę danych technicznych, specyfikację, nasze wymagania. Wiedziałam ile sztuk zawiesi potrzebujemy, wiedziałam też, że potrzebujemy ich do poziomego transportu blach. Resztę musiałam znaleźć sama. Oczywiście najlepszym źródłem informacji stał się dla mnie Internet. Wiedziałam, ze firma, która zajmowała się naszymi zawiesiami wcześniej, wycofywała się z rynku i nie posiadała w ofercie nic poza zawiesiami pasowymi. Jednak do transportu blachy wykluczone były zawiesia z materiału, który mógł być przecięty lub inaczej uszkodzony. Po kilku dnach byłam gotowa, pokazałam szefowi mój konspekt, a po miesiącu ogłaszałam zwycięzcę przetargu, który miał zająć się jeszcze kontrolą i renowacją zawiesi.

Byłam z siebie bardzo zadowolona. Mój szef również. Okazało się później, że wydawało mu się, że za wcześnie dał mi takie zadanie, ale jednak zaskoczyłam go bardzo mile. Ja za to zostałam bardzo mile zaskoczona podwyżką i podziękowaniem.