Firmy korzystające ze Scrum

Kiedy rozpoczynałem pracę w agencji reklamowej już na rozmowie się dowiedziałem, że mile widziana jest znajomość Scrum, która na pewno przyda mi się do dalszego awansowania w strukturach firmy. Wiele firm, do których aplikowałem szukało właśnie Scrum Mastera, czyli project managera wykorzystującego nowoczesne narzędzia do zarządzania personelem.

Doświadczony Scrum Master

scrum szkoleniePostanowiłem więc dobrze podszkolić się, a co najważniejsze nauczyć od podstaw Scrum, dzięki czemu za rok, a może za dwa jak nabędę jeszcze doświadczenie będę mógł zajmować zupełnie nowe stanowisko. Scrum było dla mnie czymś nieznanym. Postanowiłem zgłosić się do największej na świecie organizacji, która zajmuje się certyfikowaniem z tej metodologii i zapytać, od czego mam w ogóle zacząć jeśli chodzi o naukę scrum szkolenie. Zdawałem sobie sprawę z tego, że te bardziej zaawansowane kursy na pewno sprawią, że szybciej nauczę się nowych rzeczy, a bardzo mi zależało na czasie. Stwierdziłem, że zapiszę się na przyspieszony kurs, a organizacja, do której się zgłosiłem nawet zaproponowała mi kilka firm, które dobrze czują się w przekazywaniu odpowiedniej wiedzy dla klientów. Scrum i szkolenia z tej dziedziny odbywały się kilka razy w tygodniu, dzięki czemu mogłem zapoznać się bardzo dokładnie ze wszystkimi zagadnieniami teoretycznymi, które są podstawową do tego, aby zrozumieć cały proces pracy ze Scrum. Scrum daje nieograniczone możliwości zarządzania projektami, co na pewno dla wielu osób jest najważniejsze.

Oczywiście, nic nie będzie lepsze, niż zajęcia praktyczne, które idą w parze z codzienną pracę w tym zawodzie. Co więcej, znając podstawy działania ze Scrum mogłem mieć pewność, że będzie mi prościej znaleźć pracę w tej samej branży, gdyż wielu przedsiębiorców poszukuje właśnie takich osób.