Formy ogrzewania w naszych domach – piece wolnostojące

piece wolnostojące

Formy ogrzewania w naszych domach przybierają bardzo różne formy. Jest bardzo dużo sposobów na ogrzanie naszego domu i różnią się one ze względu na koszt oraz wygodę użytkowania.

Piece wolnostojące dają dodatkowe ciepło

piece wolnostojącePiece kaflowe, które widujemy najczęściej w kamienicach są jednymi z tańszych form ale za to są bardzo wymagające, jeżeli chodzi o ich użytkowanie. Piece wolnostojące to nie to samo co piece kaflowe, które zazwyczaj przytwierdzone są na dobre do naszej podłogi. Dają one ciepło, jednak nie jest to wystarczająca ilość jeżeli chodzi o ogrzanie całego domu. Osobiście potraktowałabym to jako dodatek do domu, bardzo często konkurencyjny dla domowych kominków, które mają nas ogrzać i jednocześnie stworzyć bardzo ładny i domowy nastrój. Niektórzy używają określenia piece kozy na ten rodzaj kominków. To bardzo śmieszna nazwa i nie mam pojęcia skąd się wzięła i dlaczego właśnie taka jest. Najwygodniejszą formą ogrzewania domu, moim zdaniem jest centralne ogrzewanie. to prawdziwy luksus móc za jednym naciśnięciem sprawić, że nasz dom się nagrzeje. Jest to jednocześnie jedna z najdroższych form ogrzewania. Niestety, na ogrzewanie gazowe mogą pozwolić sobie osoby, którym nie zależy na oszczędzaniu i które nie mają bardzo dużego metrażu. Ogólnie słyszy się, że jest duży nacisk na instalację w domach pieców gazowych dwu funkcyjnych z powodów ekologicznych. Wszystkie kozy kominki i piece kaflowe uwalniają do atmosfery szkodliwe substancje, zwłaszcza jeżeli używamy nieprawidłowego surowca do palenia, takiego jak na przykład stare meble.

Taka jest prawda. Nie każdy traktuje kominek wolnostojący, jako dekoracje i możliwość dogrzania się. Miejmy nadzieje, że ludzie zaczną być bardziej świadomi ryzyka jakie niesie za sobą spalanie nieodpowiednich rzeczy w piecach.

Więcej o piecach na stronie www.godin.com.pl