Gdzie przetrzymywać w firmie dokumenty?

Dokumenty w firmach to nie lada problem. Jest ich tak dużo, czasami, to otaczamy się tylko papierami, a przechowywać niektóre z nich trzeba i nie ma przebacz. W takich sytuacjach bywa, że archiwa zajmują nam więcej miejsca, aniżeli stanowiska i miejsca do pracy. Takie sytuacji byłyby najgorsze i warto byłoby je jakoś obejść, ale jak? Jak unikać ogromnych stert papierów, które zajmują nam całą biurową przestrzeń? Są na to proste sposoby.

Porządek z firmowymi papierami

papiery firmoweJuż nie będziemy musieli następnym razem odgarniać kuper papierów, żeby móc zmieścić się na biurku z komputerem i klawiaturą. To my mamy zarządzać papierami, a nie one naszym życiem. Jest na to fajna metoda. Po pierwsze nie wszystkie papiery musimy przechowywać realnie, niektóre z pewnością możemy wirtualnie. Wówczas musimy je sobie przejrzeć i te, które nadają się do archiwum wirtualnego po porostu przerzucamy do komputera. Skanujemy i mamy je u siebie, dobrze też zrobić kopie zapasową w razie czego. Pozostałe papiery firmowe porządkujemy, wpinamy w segregatory, w odpowiednie koszulki, rozgraniczamy je odpowiednio, dzielimy, kategoryzujemy, i wówczas tworzy się nam ogólny ład i porządek i wówczas dużo łatwiej zorganizować przestrzeń w biurze i znaleźć odpowiednie miejsce na pracę. Pamiętajmy, że porządek przede wszystkim, a po drugie odpowiednia segregacja i wirtualne przechowywanie dokumentów i kryzys z papierami powinien zostać zażegnany.

Porządek w biurze to rzadkość, a to dziwne, bo jego utrzymanie wcale nie zajmuje dużo naszej energii i czasu. Przede wszystkim musimy sobie ustalić stałe reguły i po prostu się ich trzymać, a wówczas wszystko będzie w porządku, a my będziemy mieli miejsce na wszystko, nawet na przechowywanie odpowiednio ważnych dokumentów.