Hydrauliczne dźwigi samochodowe i serwis hds

serwis hds

Dźwigi samochodowe są bardzo powszechne w dzisiejszych czasach, ze względu na to, że przemysł i cywilizacja bardzo szybko się rozwija. Hydrauliczne dźwigi samochodowe, czyli hds są używane przy budowach, remontach, zakładaniu linii wysokiego napięcia, przenoszeniu ciężkich ładunków i tym podobnych pracach na wysokościach, które wymagają dużej siły.

Serwis hds jest niezbedny

serwis hdsHydrauliczne dźwigi samochodowe, zwłaszcza te, które są bardzo dużo użytkowane, wymagają częstych napraw, kontroli i konserwacji, ponieważ zepsuty dźwig może spowodować wypadek, którego skutki będą bardzo rozległe i tragiczne. Konserwacja i serwis hds jest niezbędny, aby zapewnić pracownikom, a także osobom postronnym bezpieczeństwo. Wyobraźmy sobie, że hydrauliczny dźwig samochodowy przenosi bardzo ciężki ładunek, nagle się psuje i ten bardzo ciężki ładunek, na przykład betonowe bloki, spada na ruchliwą ulicę. Na pewno wiele osób zostałoby rannych, może nawet śmiertelnie. Dlatego też nie każda firma może się zajmować konserwacją hydraulicznych dźwigów samochodowych, tylko najpierw musi spełnić wszystkie warunki i posiadać odpowiednie certyfikaty. Podesty ruchowe, które również zaliczamy do hydraulicznych dźwigów samochodowych są to platformy na wysięgnikach, które umożliwiają pracownikom dostanie się do miejsc na wysokościach, gdzie mają pracę do wykonania. Naprawa podestów ruchomych jest bardzo skomplikowana, ponieważ ze względów bezpieczeństwa musi być ona dokładnie udokumentowana, poza tym wyrobienie odpowiednich certyfikatów jest bardzo czasochłonne i kosztowne, dlatego też tylko nieliczne firmy posiadają uprawnienia do naprawy podestów ruchomych. Urządzenia transportu bliskiego, czyli między innymi schody ruchome, chodniki ruchome, żurawie przenośne, dźwigi osobowe są w obecnych czasach ogólnodostępne.

Naprawa urządzeń transportu bliskiego bardzo często kończy się niepowodzeniem, gdy układy obecne w tych urządzeniach są niewymienne. Natomiast naprawa hds jest stosunkowo prosta, ponieważ części zamienne są ogólnie dostępne i łatwe do wymiany.