Iluzjonista na urodzinach

Dla naszego dziecka, imprezę urodzinową staramy się organizować co roku. Skoro ma osiem lat, to już niedługo nie będzie chciał bawić się z rodzicami, dlatego też staramy się wykorzystać każdą okazję do spędzania wspólnie czasu. Urodziny dziecka są dniem, w którym chcemy, aby syn poczuł się jak osoba obchodząca święta. A święto należy uczcić, więc impreza dla niego i kolegów jest obowiązkowa.

Pomysł na specjalny pokaz

pokaz iluzjiDługo zastanawialiśmy się nad motywem przewodnim tej zabawy. Co roku staramy się go zmieniać, natomiast nie sugerujemy się najnowszymi bajkami czy modą panującą w szkole. Dlatego też odpadają postaci z bajek lub gier, które dzieciaki znają na pamięć. W zeszłym roku była to dżungla i nie ukrywając, huśtanie się na lianach była dla dzieci super zabawą. W tym roku zdecydowaliśmy się na magię i pokaz iluzji. Dzieci są na tyle duże żeby tematem się zainteresować i magiczne sztuczki powinny się im spodobać. Koniecznym była rezerwacja magika, którego udało nam się na całe szczęście w miarę szybko znaleźć, ponieważ jak się okazuje, tacy ludzie, terminy na wynajęcie mają zarezerwowane nawet na rok w przód. Nam się jednak udało, więc jedno zmartwienie mniej. Zabawa odbywała się w wynajętej sali, gdzie trzeba było zadbać o magiczny nastrój. Dlatego też wymaganym była na przykład maszyna do robienia dymu lub lampa generująca różnokolorowe światło. Ktoś by powiedział że jest to przesada, ale tak jak wspomniałem na początku, chcemy, żeby dziecko z urodzin pamiętało jak najwięcej, a każda zabawa zorganizowana przez rodziców była tą, która nie trzeba się wstydzić przed kolegami.

Zabawa na pewno się udała. Magik przeszedł samego siebie i sztuczki, które przedstawiał, były w stanie zadziwić i zafascynować niejednego dorosłego. Dzieciom również bardzo się podobało, co spowodowało zainteresowanie kolejnym filmem, bo tak jak wcześniej wspomniano, dzieci biorą przykłady przede wszystkim z filmów i bajek, a kto jest najbardziej znanym młodym czarodziejem?