Jak i szybki i prosty sposób odtworzyć hydroizolację?

Wiele budynków, szczególnie tych starych nie posiada prawidłowej hydroizolacji lub okazuje się, że została ona uszkodzona. Jednak odtworzenie jej tradycyjnymi metodami wymagałoby odkopywania fundamentów i odsłonięcia ścian budynku co wiąże się z wysokimi kosztami, ale są sposoby dzięki którym możemy tego uniknąć.

Odtworzenie hydroizolacji dzięki iniekcji ciśnieniowej

iniekcja ciśnieniowaJednym ze sposobów na odtworzenie izolacji przeciwwilgociowej bez tak poważnych przedsięwzięć jak odkopywanie fundamentów jest iniekcja ciśnieniowa, którą przeprowadza się od środka budynku. Na czym polega ta metoda? Otóż polega ona na wywierceniu układu niewielkich otworów, następnie zamontowaniu w nich pakerów i wtłoczeniu specjalnie dobranej substancji uszczelniającej  wykonanej z żywic poliuretanowych lub epoksydowych pod ciśnieniem. Oczywiście dobór materiałów iniekcyjnych zależy od rodzaju oraz zakresu działań prowadzących do odbudowania czy naprawienia izolacji , stopnia zawilgocenia ścian a także rodzaju surowca budowlanego. Ważny jest również odpowiedni dobór pakerów, który zależy od wymaganych efektów. Iniekcję ciśnieniową można przeprowadzić zarówno w elementach betonowych, kamiennych, ceglanych a nawet na połączeniach tych elementów ze sobą. Dzięki odnowie hydroizolacji nasz budynek nie będzie już więcej narażony na wilgoć czy pleśń, która jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Poza tym w przypadku braku którejkolwiek z izolacji skutki w czasie mogą być o wiele poważniejsze gdyż może się okazać, że nasz budynek osiada i dalsze zamieszkanie w nim jest niemożliwe.

Iniekcja nisko- i wysokociśnieniowa to tylko jedna z metod odnowy izolacji. Są również inne, jednak ta jest najprostsza i najszybsza w wykonaniu. Do tego zapewni nam długotrwałą ochronę przed wsiąkaniem wody w fundamenty.