Jak wybrać dobrą firmę do sprzątania?

 

Pierwszym z najważniejszych czynników, na jakie musimy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy dobrą firmę do sprzątania jest to, aby pracownicy mieli doświadczenie. Fachowcy w temacie sprzątania doskonale będą wiedzieć jakie środki wykorzystać do jakiego sprzętu. Nie możemy stosować tych samych preparatów do mebli i do podłóg, więc doświadczony pracownik firmy sprzątającej powinien być przeszkolony w tym temacie.

Ile kosztuje sprzątanie?

firma sprzątająca warszawaTo ile zapłacimy za sprzątanie będziemy ustalać indywidualnie z daną firmą, która oferuje swoje usługi. Możemy ustalić też, że chcemy zlecić tylko jednorazowe czynności i zapłacimy za dokonane zlecenie, ale również możemy wybrać stawkę godzinową tak, aby rozliczać się za pracę wykonaną w odpowiednim czasie. Możliwa jest również usługa abonamentowa, gdzie firma sprzątająca Warszawa odwiedzi nasze biuro czy też dom w określone dni, o ustalonych godzinach, kilka razy w miesiącu. Bardzo często możemy spotkać nowe firmy, które wchodzą na rynek i oferują niższe ceny niż konkurencja, która już od kilku lat aktywnie działa na rynku. Wtedy wybór zależy głównie od nas, ponieważ możemy skorzystać z tańszej usługi i dać możliwość uzyskania pozytywnej opinii nowej firmie, ale jeśli chcemy mieć fachową robotę wykonaną prawidłowo, to warto korzystać z tych droższych usług renomowanych firm sprzątających. Warto również upewnić się jakie usługi może wykonać dla nas dana firma sprzątająca.

Zanim podpiszemy jakąkolwiek mowę, dokładnie ją przeanalizujmy i sprawdźmy co wchodzi w cenę takiej usługi. Sprawdźmy też dokładnie jakim sprzętem dysponują pracownicy i czy będą mieli własne środki czystości, czy też musimy im je zapewnić. Na końcu już warto również upewnić się, że dana firma ma odpowiednie ubezpieczenie, które w razie jakichkolwiek problemów i szkód wyrządzonych przez pracowników firmy sprzątającej pozwoli nam na wypłatę odszkodowania.