Jakich wkrętów użyć przy budowie tarasu?

Ostatnio postanowiłem dobudować mały drewniany taras przy altance znajdującej się na mojej działce. Nigdy wcześniej nie budowałem tarasów dlatego poprosiłem o pomoc mojego dobrego przyjaciela, który wybudował już kilka takich tarasów i ma w tej dziedzinie spore doświadczenie. Dlatego byłem pewien, że efekt końcowy spełni moje oczekiwania.

Wkręty niezbędne do wybudowania tarasu

mocne wkręty ciesielskieOprócz wytycznych jakie powinienem kupić drewno do którego jeszcze wrócę na liście znalazły się mocne wkręty ciesielskie nie spodziewałem się, że taras jest tak skomplikowaną konstrukcją. Takie gwinty są bardzo specjalistyczne posiadają gwint od samego początku ostrza znajdującego się na spodzie wkrętu, gwint posiada końcówkę wiercącą która pozwala na wkręcenie wkrętu bez wcześniejszego nawiercania miejsca. Od razu za gwintem jest umiejscowiony specjalny frez, którego zadaniem jest poszerzenie otworu. Sprawia to, że siła potrzebna do wkręcenia wkrętu zmniejsza się. Na spodniej części łba znajdują się specjalne żebra tnące ułatwiające wkręcenie się całego wkręta w strukturę drewna. Drewno z którego budowany jest taras również musi posiadać specjalne właściwości. Po pierwsze musi być odpowiedniej grubości tak aby taras się nie połamał w trakcie chodzenia po nim lub ustawienia mebli ogrodowych. Deski muszą być również zabezpieczone specjalną warstwą wodoodporną zapobiegającą namakaniu drewna. Cała budowa przebiegła bardzo sprawnie i bez jakichkolwiek niespodzianek. Cały taras udało się zmontować w jeden dzień. Cała działka prezentuje się bardzo ładnie a taras znacznie podniósł jej wartość.

Reasumując jeśli mamy w planach wybudowanie drewnianego tarasu jedną z niezbędnych rzeczy są wkręty ciesielskie które sprawnie utrzymają całą konstrukcję w stałej pozycji maksymalnie ją usztywniając. Dzięki czemu taras będzie bezpieczny a my będziemy mogli bez obaw z niego korzystać.