Klasyczne rowery miejskie

Klasyczne miejskie rowery urzekają swoim wyglądem i posiadają coraz bardzo dużą rzeszę zwolenników. Mają charakterystyczny wygląd i są szczególnie popularne wśród kobiet. Są przez nie wybierane nie tylko z powodu pięknego wyglądu, ale też wygody ich użytkowania. Nowoczesny rower miejski w klasycznym stylu świetnie nadaje się do przemierzania ulic miasta, na zakupy lub przejażdżkę po pracy.

Nowe rowery utrzymane w klasycznym stylu

rowery miejskie - sklepSklepy rowerowe oferują stylowe jednoślady nawiązujące swym wyglądem do rowerów z dawnych czasów. Dzięki temu można wybrać dla siebie miejski rower, który będzie posiadał dusze, ale może być wyposażony w nowoczesną technologię. Gdy interesują nas rowery miejskie – sklep na pewno przygotuje dla nas piękny rower, który możemy wypróbować. Często są one wyposażone w ramy stalowe. Nowoczesne rowery w klasycznym stylu kryją technologię nieznaną ich starszym odpowiednikom. Kiedyś rowery wyposażone były w jedno przełożenie. Potem pojawiały się piasty torpedo. Dzisiaj klasyczny rower może mieć zamontowaną piastę planetarną z siedmiostopniowym zakresem przełożeń. Jazda takim rowerem jest więc bardzo komfortowa. Wyposażony jest on w skórzane siodła i często ma dodawany przedni koszyk na zakupy. Kierownica jest gięta w stronę kierującego, co ułatwia wygodne prowadzenie roweru. Rower posiada oświetlenie bateryjne lub zasilane za pomocą nowoczesnej piasty rowerowej.

Klasyczne rowery miejskie oferowane obecnie w sklepach, nawiązują swoim wyglądem wprost do ich odpowiedników z wcześniejszych lat. Są jednak wyposażone w nowocześniejsze technologie, dzięki którym jazda nimi jest bardzo przyjemna i zadowoli początkujących rowerzystów, jak i doświadczonych amatorów poruszania się jednośladem po dużym lub małym mieście.