Komfort cieplny zapewniany przez ogrzewanie na podczerwień

 

W pomieszczeniach, które są ogrzewane na podczerwień, dochodzi do bardzo szybkiej cyrkulacji powietrza. Dzięki temu nie ma mowy o powstawaniu dużych różnic temperatur. Przeciwnie – różnice między warstwami powietrza nie są większe niż 2 stopnie Celsjusza.

Identyczna temperatura w całym ogrzewanym pomieszczeniu

doskonałe ogrzewanie na podczerwień w sklepie internetowymTakie ogrzewanie pozwala ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne nawet o 20% – porównując je oczywiście do tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego. Wystarczy wspomnieć, że między różnymi warstwami powietrza w pomieszczeniu ogrzewanym tradycyjnymi systemami grzewczymi, różnica temperatur może wynosić nawet 10 stopni Celsjusza! Właśnie dlatego odpowiedni rozkład temperatur między warstwami powietrza jest o wiele korzystniejszy. Ale jak to wpływa na człowieka znajdującego się w danym pomieszczeniu? Okazuje się, że bardzo korzystnie. Człowiek będzie odczuwał cały czas taką samą temperaturę, niezależnie od tego w jakiej odległości od grzejnika na podczerwień będzie przebywał. Dlatego doskonałe ogrzewanie na podczerwień w sklepie internetowym jest bardzo dobrym wyborem. Nie ma możliwości, że w pomieszczeniu ogrzewanym na podczerwień człowiek będzie skarżył się na zimne stopy i gorącą głowę. Temperatura w całym pomieszczeniu będzie identyczna! W ogrzewaniu na podczerwień stosuje się specjalne długości fal elektromagnetycznych. Są to fale podczerwieni bardzo zbliżone do promieniowania słonecznego. W związku z tym człowiek w danym pomieszczeniu czuje się tak, jakby ogrzewało go słońce, a nie grzejnik.

Człowiek odczuwa temperaturę wyższą niż ta, która znajduje się w danym pomieszczeniu. Jest to bardzo porównywalne do stania w słońcu w ciągu zimnego dnia. Takie ogrzewanie zapewnia pełen komfort cieplny domownikom i właśnie dlatego warto się na nie zdecydować. Grzejniki można kupić nawet online!