Koszty stałe firmy malującej hale

Każdy biznes wiąże się z ponoszeniem pewnego rodzaju kosztów. Niektórzy myślą, że skoro przedsiębiorca dostaje przelew na tysiąc złotych, to zarobił tysiąc złotych. Prawda jest jednak nieco inna – po odliczeniu kosztów prowadzenia lokalu, zużytych materiałów oraz innych kosztów, zyski potrafią być naprawdę minimalne.

Dobrze zarabiałem malując lokalne hale jako firma

malowanie halGdy tylko zaangażowałem się w prowadzenie własnej działalności gospodarczej, na własnej skórze przekonałem się, jak wielkie mogą być koszty związane ze zwykłym codziennym funkcjonowaniem firmy. Nigdy wcześniej nie pomyślałbym, że tak wielkie różnice będą mi robić nawet drobne rachunki za prąd czy też opłaty parkingowe – to właśnie stąd zbierały się później ogromne koszty pomniejszające zyski. Od samego początku wiedziałem jednak, że malowanie hal w moim mieście będzie opłacalne. Nie było w tym niczego dziwnego – skoro hal było sporo, a nie istniała żadna firma, która zajmowałaby się ich malowaniem, to logiczne było, że będzie spory popyt na usługi mojej firmy. Oczywiście wiedziałem, że początki nie będą proste, i rzeczywiście tak było. Pierwsze dwa miesiące były raczej pozbawione ruchu, i to właśnie wtedy odczułem najbardziej, z czym wiążą się koszty stałe, jakie musi ponosić każdy przedsiębiorca. Na szczęście gdy tylko zaczął się w mojej firmie ruch, wszystko na nowo odżyło. Wszystkie koszty które poniosłem zwróciły się z ogromną nawiązką. Byłem wtedy bardzo szczęśliwy – dopiero to pokazało, że mój pomysł z firmą był naprawdę dobry.

Malowaniem hal zajmuję się do dziś i nie zamieniłbym tego zajęcia na nic innego. Zarobki czasem są lepsze, czasem gorsze, ale faktem jest, że zawsze wiem, że mogę się utrzymać z tego co robię. Oczywiście liczę się z tym, że nie będzie kolorowo przez cały czas, ale póki biznes się kręci, korzystam z tego jak tylko mogę.