Kreatywne hobby – decoupage

Wiele osób poszukuje nowego hobby, żeby oderwać się od problemów dnia powszedniego. Część zaczyna przygodę ze sportem, inni zajmują się majsterkowaniem, a jeszcze inni podejmują się drobnych robótek ręcznych lub dekoratorskich. Jednym z takich zajęć jest decoupage.

Kuferki, butelki, meble, ozdoby – decoupage

małe ozdoby do decoupageDecoupage to technika ozdabiania różnych powierzchni, takich jak drewno, szkło, tkanina czy metal za pomocą wzorów wyciętych z papieru lub serwetki papierowej. Na gotowy wzór nakłada się kilka warstw lakieru, tak aby naniesiony na przedmiot papier nie był wyczuwalny pod palcem – chodzi o to, aby ornament wyglądał, jakby był namalowany. W internecie, zarówno na blogach rękodzielników, jak i portalach oferujących ręczne wyroby, pojawia się coraz więcej przedmiotów ozdabianych tą techniką. Decoupage to nie tylko zdobienie drobnych przedmiotów dekoracyjnych – kuferków, butelek, tabliczek czy dzbanków – ale również metoda renowacji mebli i nadawania im nowego charakteru. Piękne, unikatowe dekoracje można zakupić zarówno w internecie, stacjonarnie głównie w sklepach papierniczych, a także na targach rękodzielniczych. Ta metoda zdobnicza staje się coraz bardziej popularna i powstaje coraz więcej sklepów z artykułami dla osób ją wykonujących. Ornamentowe papiery, lakiery, pędzle i małe ozdoby do decoupage zadziwiają ogromną różnorodnością – zwykle sklepy prowadzące sprzedaż tego typu produktów są bardzo bogato wyposażone i ciężko zdecydować się na konkretny artykuł, bo wszystko wydaje się być piękne i stworzone właśnie dla nas.

Decoupage jest techniką zdobywającą coraz większą popularność. Chcąc rozpocząć przygodę ze zdobieniem przedmiotów tą metodą nie potrzebujemy wiele – na początek najlepiej wybrać coś niedużego, żeby się nie zrazić. Wybór artykułów tego typu jest naprawdę duży i nie ma problemów z jego dostępnością.