Marzenie o projektowaniu elektroniki z płytek drukowanych

płytki drukowane

Moja kuzynka od najmłodszych lat interesuje się komputerami. Muszę przyznać, że jak na dziewczynkę to jest to trochę dziwne hobby. Chociaż w dzisiejszym świecie to może dobrze, że interesuje się czymś takim.

Płytki drukowane w komputerach

płytki drukowaneMoże przez to w przyszłości nie pójdzie na studia humanistyczne tylko na politechnikę. Ja z całego serca jej tego życzę bo wiem że jest naprawdę zdolna z przedmiotów ścisłych. I ma do tego tą pasję w postaci komputerów. Ona już jako dziecko potrafiła rozłożyć i złożyć komputer. No dla mnie jest to jakiś fenomen. Nawet kiedyś popsuł mi się monitor i planowałam już kupić sobie nowy. Jednak kuzynka powiedziała mi, że ona zobaczy co tam się stało. Skoro i tak jest do wyrzucenia to przecież niczym nie ryzykuję. Przyznałam jej rację i pozwoliłam sprawdzić co jej zdaniem się tam stało. Okazało się, że znakomitej jakości płytki drukowane się popsuły i trzeba je wymienić. Także obwody drukowane nie wyglądały dobrze. Kuzynka powiedziała mi, że koszt takiej wymiany nie jest wcale duży i że ona może mi to przecież zrobić. Zgodziłam się i dałam jej pieniądze na te sprzęty. Ona naprawdę bardzo szybko wszystko naprawiła a mój monitor działał tak samo jak kiedyś. No byłam naprawdę zdziwiona, że dziewczyna potrafi zrobić coś takiego. Powiedziała mi że chciałaby w przyszłości robić projektowanie elektroniki bo coś takiego na pewno by się jej spodobało. Jestem także pewna tego, że ona z takim projektowaniem także świetnie by sobie dała radę. Bo widać, że już teraz ma talent do tego typu rzeczy. Ja naprawdę zazdrościłam jej pasji i tych umiejętności. I mam nadzieję, że w przyszłości zajdzie naprawdę bardzo daleko.

Teraz planuje iść do technikum elektronicznego i trzymam mocno kciuki za to żeby się tam dostała. Pewnie będzie tam większość chłopców i ona jako dziewczyna.