Moje poranne rozważania o mocnych dachach ze strzechy

dachy ze strzechy

Nie ma nic piękniejszego niż wstać skoro świt i trochę się pozastanawiać nad życiem na balkonie przy porannej kawce. Uwielbiam tam spędzać czas, bo kwiaty pięknie pachną, i widzę jak wszystko budzi się do życia.

Dachy ze strzechy są ładne i proste

dachy ze strzechyJakbym miała takie dach z trzciny, jak w filmie, który oglądałam przed snem, to na pewno lepiej by mi się siedziało. Leciało coś wczoraj w telewizji i pobudziło to moje rozważania. To znaczy, ten film. Ludzie mieli takie mocne dachy ze strzechy, które wyglądały bardzo ładnie i prosto. Do sklepów mieli bardzo daleko, i tylko raz w tygodniu wybierali się na większe zakupy. Cała rodzina była ze sobą bardzo blisko, co można było odczuć już na samym początku filmu. Siadywali dookoła altany z trzciny i wspólnie jadali posiłki. U nas to rzadko spotykane, bo każdy je w pośpiechu, i nie ma czasu na jedzenie ze sobą. Każdy je wtedy, kiedy akurat ma chwilę czasu. Mnie zamarzyły się bardzo takie altany kryte strzechą, i kto wie, może jak pokażę je mamie na zdjęciach z internetu, to wspólnie się złożymy i pomyślimy o jakiejś zmianie naszego dotychczasowego dachu. Kto wie, może im się spodoba, i dachy kryte strzechą podbiją ich serce? Próbować zawsze warto, zwłaszcza, że to nie tylko chodzi o ładny wygląd, ale i zapach tego sianka, i w ogóle, poczucie się, jakby czas się cofnął. W obecnym pośpiechu i chaosie, każdemu przyda się taka odskocznia. Najlepiej odpoczywać we własnym domu, i to tutaj się regenerować, a nie musieć specjalnie wyjeżdżać, żeby odpocząć. Jakbyśmy mieli takie dachy, to byśmy się czuli jak w jakimś westernie, i mielibyśmy wczasy we własnym mieszkaniu.

Aj, się rozmarzyłam na tym balkonie, zawsze tak ze mną jest. No ale teraz dumałam przynajmniej w słusznej sprawie, bo jak mi się uda ich przekonać, to będziemy mieli bardzo ładnie.