Montaż drzwi w przedpokoju

Każdy z nas raczej w domu czy mieszkaniu ma drzwi wewnętrzne. One przecież oddzielają każde pomieszczenie od siebie, prócz oczywiście ścian. My mamy takie niewielkie mieszkanie i w każdym prócz jednego pomieszczenia mamy drzwi. Tam gdzie ich nie mamy to przedpokój. I teraz właśnie postanowiliśmy je sobie zamontować.

Nowe drzwi w przedpokoju 

montaż drzwi toruńKiedyś mieliśmy drzwi w przedpokoju, ale je zdjęliśmy z uwagi na zbyt mało miejsca. chcieliśmy mieć większą przestrzeń między przedpokojem a innymi pomieszczeniami. Mieliśmy taki drzwi otwierane, ale teraz nie tracąc tej przestrzeni chcemy założyć drzwi przesuwne, dzięki temu one nie będą nikomu przeszkadzać. Wcześniej te otwierane i tak praktycznie były cały czas otwarte i wtedy zajmowały miejsca. Nic za nimi nie można było postawić. Zostawiliśmy framugę po tamtych drzwiach, ale teraz chyba ja zdejmiemy, gdyż montaż drzwi przesuwnych jest u góry. Tam trzeba założyć cały mechanizm. Także pierwszą czynnością jaką będziemy musieli zrobić to zdjęcie framugi, potem zamontowanie systemu przesuwnego nad drzwiami i zamontowanie takiego panelu do przesuwania. Montaż drzwi toruń jest łatwy z uwagi na fakt, że cały mechanizm polega na wkręceniu czterech śrubek do ściany, zamontowaniu systemu przesuwnego oraz skrzydła. Wybraliśmy jasną olchę. Będzie nam pasować do wszystkiego co je w korytarzu. Całość prac zajęła nam chyba z dwie godziny. Najwięcej zajęło zdjęcie starej framugi, tutaj trzeba kuć ściany. Teraz mając  nowe drzwi muszę powiedzieć, że są teraz zamykane. Zresztą bardzo łatwo je się przesuwa, to tak jak byście odsuwali swoją szafę, jak macie tez takie drzwiczki przesuwne. Takie skrzydło drzwiowe może przesuwać się albo na lewo, albo na prawo. Na oczywiście pasowało na lewo, gdyż tak mamy zbudowany korytarz, że wnęka jest na lewo. 

Każdy z nas ma w pomieszczeniach drzwi, nawet w innych budynkach niż nasz dom one są. montaż ich nie wymaga zbyt dużej pracy, zwłaszcza jak wybierzecie te przesuwne, jak my. Teraz możemy swobodnie przez nie przechodzić. Obok drzwi mogę teraz coś ustawić. Przy tych otwieranych na oścież musiała zostać wolna przestrzeń.