Na czym polega terapia małżeńska?

W każdym związku zdarzają się trudne chwile, kiedy mamy już wszystkiego dosyć, często kłócimy się nawet o najmniej ważną rzecz myślimy o rozstaniu, ponieważ uważamy, że taki związek nie ma przyszłości. Jednak wiele par decyduje się zawalczyć o siebie i decydują się na terapię małżeńską.

Terapia małżeńska – na czym polega?

Kryzys w naszym dobra terapia małżeńska w Poznaniuzwiązku może pojawić się w każdym momencie niezależnie od tego czy jesteśmy ze sobą pięć czy dwadzieścia lat. To jest coś naturalnego i każde małżeństwo przeżywało co najmniej jeden kryzys. Jednak nie każdy potrafi sobie z tym poradzić. Łatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu rozstanie bo w ten sposób zażegnamy wszystkie problemy. A co z miłością? Osoby, które się kochają powinny walczyć o swój związek jak najdłużej. Jeśli sami nie potrafimy się dogadać to skorzystajmy z pomocy specjalisty, który pomoże nam się dogadać, zrozumieć siebie nawzajem oraz swoje potrzeby. Bardzo często kłótnie wynikają z tego, że nie mówimy swojemu małżonkowi czego od niego oczekujemy, a on przecież nie jest jasnowidzem i się nie domyśli co my chcemy. Dobra terapia małżeńska w Poznaniu pozwoli nam odbudować związek oraz uzdrowić relacje między nami. Daje ona korzyści zarówno indywidualne jak i dla nas obojga, ponieważ mamy szansę na wyjaśnienie wszelkich nieporozumień, pozwala na znalezienie kompromisów tak, aby żadna ze stron nie była pokrzywdzona.

Osobie z zewnątrz łatwiej jest zaobserwować gdzie tak naprawdę tkwi problem. Nie da się jednak określić ile będzie trwała terapia, ponieważ to zależy od chęci i zaangażowania każdej ze stron. Jeśli bardzo będzie nam zależało na tym, aby odbudować związek już po dwóch, trzech spotkaniach zauważymy różnicę. Tym co przyspiesza terapię jest również motywacja do pracy nad sobą i relacjami z partnerem.