Namawiam rodziców na montaż rekuperacji

rekuperacja

Mój tata na stare lata postanowił, że wyprowadzi się na wieś poza Poznań. Mama już jest na emeryturze i bardzo jej się pomysł ojca podobał. Oboje kochają wieś i jest to dla nich idealne miejsce do zamieszkania.

Montaż rekuperacji i jego przygotowanie

rekuperacjaTata znalazł nawet piękną posiadłość w województwie wielkopolskim za niewielkie pieniądze i zdecydował się na jej zakup. Mama była z tego szalenie szczęśliwa, ale anim zamieszkają, postanowili zrobić remont całego budynku. Ostatnio dowiedziałam się na wykładzie czym jest rekuperacja oraz jak wykonywany jej bardzo szybki montaż rekuperacji , dlatego uznałam, że porozmawiam z rodzicami na ten temat. Rekuperacja na pewno zdecydowanie sprawdzi się w ich domu i na dodatek będzie miała korzystny wpływ na zdrowie obojga. Pojechałam następnego dnia do rodziców na obiad, przy którym zamierzałam poruszyć ten temat. Zapytałam na początek tatę czy słyszał o czymś takim jak rekuperacja, ponieważ chciałam wiedzieć, czy mam zaczynać od podstaw. Tata nie miał pojęcia co to jest rekuperacja, dlatego od razu przystąpiłam do wyjaśnień. Przedstawiłam mu bardzo szczegółowo jakie korzyści, nie tylko zdrowotne czy finansowe niesie za sobą rekuperacja oraz w jaki sposób przeprowadzany jest montaż. Obliczyliśmy nawet wspólnie ile uda się zaoszczędzić w ciągu roku i zauważyłam, że tatę rekuperacja bardzo zainteresowała. Zapytał mnie czy znam firmę, która mogłaby przeprowadzić jej montaż. Dałam mu wizytówkę faceta, która prowadził u nas na uczelni wykład. Poleciłam tacie by do niego zadzwonił a na pewno dostanie pełne informacje ile będzie kosztowała rekuperacja oraz ile czasu trwa jej montaż.

Dzięki mojej namowie tata zdecydował, że będzie w ich domu zamontowana rekuperacja co mamie dość odpowiadało. Słyszała już o takim rozwiązaniu, ponieważ znajoma jej zachwalała.