Natrysk pianki najlepszym sposobem ocieplania domu

Instalowanie w domach wysokiej jakości izolacji jest najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby poprawić efektywność energetyczną domu. Z biegiem czasu pomoże nam to zaoszczędzić koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem domu.

Pianka natryskowa lepsza od innych form izolacji

natrysk piankiZa najbardziej skuteczną obecnie izolację uważa się izolację z pianki natryskowej. Rozpylona pianka jest lepsza niż jakikolwiek inny rodzaj izolacji redukujący wycieki powietrza. W przypadku izolacji jaką jest natrysk pianki, można nią całkowicie ocieplić nie tylko poddasze, ale również ściany i sufity.   Większość natryskowej pianki poliuretanowej nosi nazwę to pianka dwuskładnikowa. Dwa składniki są ze sobą mieszane na miejscu za pomocą specjalnego urządzenia. Węże natomiast przenoszą komponenty do pistoletu mieszającego, który rozpyla substancje chemiczne na izolowanych powierzchniach. Reakcja chemiczna rozpoczyna się zaraz po obu składników. Ciekła mieszanina pieni się, rozszerza i ostatecznie twardnieje. Łatwa aplikacja izolacji z pianki natryskowej jest niewątpliwie jedną z zalet tego systemu ocieplania. Coraz bardziej oczywiste staje się to, że wykorzystanie izolacji z pianki natryskowej do uszczelnienia i izolacji domu szybko zastępuje przestarzałą metodę stosowania włókna szklanego, ponieważ właściwości uszczelniające pianki izolacyjnej stanowią główny powód jej przewagi. Włókno szklane, niezależnie od tego, jak dobrze jest zainstalowane, nie zapewnia bariery powietrznej i umożliwia przepływ powietrza przez nie.

Pozwala to połączyć oba klimaty i stworzyć potencjalną kondensację wewnątrz ścian a nawet zespołów budynków. Kolejną zaletą izolacji z pianki natryskowej, są oszczędności. Niższe koszty ogrzewania i chłodzenia domu szybko stają się zauważalne. Dodatkowo pianka ma większą gęstość niż włókno szklane, przez co jej właściwości fizyczne bardziej skutecznie tłumią dźwięk.