Niespodzianka w kudowskiej restauracji

Jeszcze do niedawna byłam sceptyczna jak chodzi o wyjazdy do miejscowości typowo uzdrowiskowych. Łączyłam je raczej z miejscami dla osób starszych, gdzie jedyną atrakcją jest spacerowanie po ładnych okolicach ze zdrowym powietrzem. Zdanie zmieniłam w zeszłym roku, kiedy to wraz z mamą urządziłyśmy sobie damski wypad do Kudowy Zdrój.

Gustowna restauracja w znanym uzdrowisku

restauracja w KudowieJestem młodą osobą, która uwielbia podróże i aktywne spędzanie czasu w pięknych rejonach Polski i nie tylko. Kiedy słyszałam hasło- uzdrowisko, nie miałam z nim pozytywnych konotacji. Uzdrowiska kojarzyły mi się bowiem zawsze z nudą. Uważałam, że są to miejsca idealne dla starszych osób. Chciałam się trzymać od takich miejsc z daleka. W zeszły roku, jednak, mama zabrała mnie na krótki wypad do Kudowy Zdrój. Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Tak mi się tam spodobało, że w tym roku to ja namówiłam mamę na wyjazd tam. Kiedy szukałyśmy miejsca, żeby coś zjeść, to okazało się, że jest pewna urokliwa restauracja w Kudowie, którą prowadzi koleżanka mojej mamy. Nie widziały się praktycznie od liceum, więc rozmów nie było końca. Mi bardzo przypadła do gustu sama restauracja, serwująca głównie regionalne dania. Wnętrza są naprawdę gustownie urządzone, ceny są nieduże w stosunku do jakości dań i to, co mnie najmilej zaskoczyło, to niewielka orkiestra, przygrywająca gościom do jedzenia. Orkiestra pojawia się zawsze popołudniu,kiedy to w restauracji panuje największy ruch.

W tym roku ponownie odwiedziłyśmy z mama uzdrowisko w Kudowie Zdrój. Tym razem pojechała pozytywnie nastawiona, bo zmieniłam swoje zdanie o takich miejscach. Największym zaskoczeniem było to, że odkryłyśmy cudowną restaurację, prowadzoną przez znajomą mojej mamy.