Piękne i wygodne mieszkanie

 

Na dziś krótki poradnik na temat tego jak zaaranżować swoje mieszkanie, dom tak, aby był piękny i funkcjonalny. Dowiecie się w jaki sposób ominąć najczęściej popełniane błędy. Najważniejszy jest układ stref. Brzmi tajemniczo? W pierwszej kolejności musimy oddzielić strefę dzienną od nocnej. Wtedy wiemy, że reprezentacyjny wygląd musi mieć strefa dzienna.

Podział mieszkania na strefy- porady

aranżacja wnętrz - WrocławDo strefy dziennej wprowadza nas strefa wejścia. To również kluczowy punkt na mapie domu, mieszkania. Przedsionek powinien być jasny, aby wprowadzać od razu w ciepły domowy klimat.  W części reprezentacyjnej najważniejszy jest hol i oczywiście salon. Jeśli macie szansę, to już na etapie remontu czy budowy warto zdecydować się na ogromne okna, które wprowadzą coś unikatowego do Waszego domu. Zwróćcie przy tym uwagę by wybrać takie miejsce na okna,  które gwarantuje najładniejszy widok. Bardzo ważnym aspektem jest tak zwane tło do aranżacji czyli podłoga i sufit. Absolutnie piękne są posadzki drewniane czy też te wielkoformatowe z marmuru. Jeśli boisz się chaosu, postaw na gładkie ściany, lub możesz postawić na jedną wyróżniającą się od reszty. To świetny pomysł za kontrolowane szaleństwo. Aby aranżacja wnętrz – Wrocław była jak najbardziej odpowiadającą Waszemu gustowi konieczne jest zdecydowanie się w jakim stylu będziecie urządzać każde wnętrze.

Możecie wybrać oczywiście klasyczny styl gdzie uznaniem cieszy się drewniane podłoga, jasne ściany, drewniane meble i piękne zasłony na oknach. Ale oczywiście możemy postawić na przykład na styl industrialny. To połączenie cegły, betonu, drewna wyjątkowo kompozycja struktur i materiałów, która świetnie odnajduje się w nowoczesnym wydaniu. Styl vintage czyli ukłon w stronę poprzedników dekad, a nawet wieków. Wszelkie starocie będą idealne.