Planszówki cyfrowe

gra planszowa

Co nam przyniósł internet? Bardzo wiele korzyści, naturalnie, ale jedną z najważniejszych jest bodaj możliwość komunikacji z całym światem.

Coraz więcej gier planszowych możemy spotkać w wirtualnym świecie

gra planszowaOczywiście moglibyśmy tutaj rozprawiać nad tym jakie wspaniałe perspektywy biznesowe i naukowe niosą ze sobą takie możliwości, ale akurat w tym wypadku chcielibyśmy się skupić na bardziej pragmatycznych potrzebach, takich jak potrzeba rozrywki. Pamiętacie gry planszowe? Trudno zapomnieć o świetnych rozrywkach z dzieciństwa. Warto czasem odwiedzić sklep z grami planszowymi, choćby po to, by przekonać się, że nie jest to rozrywka przypisana tylko dzieciom i można, będąc dorosłym, świetnie się bawić z planszówkami. Chyba domyślacie się już dlaczego gra planszowa pojawiła się akurat w kontekście rozrywki internetowej, prawda? Oczywiście, że tak! Dzisiaj już nie musicie odwiedzać sklepu, aby świetnie bawić się z planszówką. Wystarczy komputer i internet. Tak naprawdę przeniesienie planszowych gier do świata rozrywki cyfrowej nastąpiło dość dawno. Kto nie pamięta kultowego „Mahjonga”? Uwielbiała w niego grać nawet moja babcia. Dziś to samo możemy robić przez internet, mierząc się z prawdziwymi przeciwnikami, nie jedynie z komputerem, albo z upływającym czasem. Mamy do wyboru różne quizy i łamigłówki, strategiczne gry planszowe-sklep, a nawet klasyczne rpgi oparte na systemie „Dungeons & Dragons”.

Każdy zatem znajdzie coś dla siebie, a co jeszcze bardziej interesujące, mamy możliwość zawiązywania międzynarodowych znajomości z graczami na całym świecie. Jeżeli więc niekoniecznie macie pieniądze i ochotę kupować grę w formie pudełkowej, polecamy poszukać w internecie – może znajdziecie jej wirtualne odpowiedniki.