Polecany fryzjer dla psa

 

Od kilku lat widzę szyldy z napisami psi fryzjer. Sama mam psa, ale nie byłam jeszcze w takim miejscu. Zbliża się lato, mój pies ma długą sierść, bardzo ją gubi, jest na wszystkich przedmiotach w mieszkaniu. Zdecydowałam więc, że skoro zbliża się lato oddam do w ręce specjalisty i go ostrzygę.

Po co psom potrzebny fryzjer

fryzjer dla psówZafunduję swojemu owczarkowi collie nie tylko strzyżenie, ale też kąpiel. Trudno jest go umyć w domowych warunkach, bo lubi wyskakiwać z wanny i ochlapywać meble. Nie pozwala się wytrzeć. Jest bardzo rozbiegany. Spytam się czy fryzjer dla psów obetnie mu też pazurki. Zawsze chodziłam z tym do weterynarza, ale jeśli oferują u fryzjera takie usługi będę miała znacznie bliżej. Mój pies jest bardzo biedny podczas upałów. Szybko się męczy i jest cały gorący. Na spacery chodzę z wodą dla niego i miseczką. Może pomoże obcięcie sierści? Profesjonalne wyczesanie na pewno też mu się przyda. Jego sierść bardzo szybko się brudzi. Jest żywym zwierzakiem, dużo biega, zdarzy mu się też wskoczyć do rzeki czy jeziora. Przynosi wtedy całe to zaschnięte błoto do domu. I właśnie wtedy nadchodzi pora tą nieszczęsną kąpiel. Słyszałam, że w saloniku psie urody mają specjalne wanny i preparaty sugerowane dla konkretnych ras psów. Zdecydowanie wygodniej mi będzie poddać psa takiemu zabiegowi w salonie psiej urody. Słyszałam, że jest tam nawet lekarz weterynarii, który, w razie potrzeby, podaje zwierzęciu środki uspokajające. Mój pies nie jest agresywny, ale ta jego ruchliwość może sprawiać problemy podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Skoro sami chodzimy do fryzjera i kosmetyczki może warto zafundować to też naszemu psu. Będzie zadbany, będzie miał lśniąca sierść. Będzie to dobre także dla naszych mebli – mniej psiej sierści na kanapach i dywanach.