Praca z dachami i remontami

Jakiś czas temu pozostałem całkowicie bez pracy. Moja poprzednia firma zbankrutowała i musiałem szybko czegoś poszukać. Okazało się, że mój kuzyn szuka pracowników do dosyć fizycznej pracy. Na początku nie byłem co do tego przekonany.

Miałem montować dach z Otwocka 

dachy z OtwockaJa przywykłem do wykonywania czynności w pomieszczeniach i ciężko byłoby mi się przestawić na inny tryb. Jednak moja trudna sytuacja finansowa niemal zmusiła mnie co do zmiany zawodu. Uznałem, że i tak nie mam nic do stracenia i warto trochę zmienić swoje życie. Pracę w nowej firmie rozpocząłem na początku kwietnia. Wykonywaliśmy remonty i zakładaliśmy dachy z Otwocka. Ja musiałem wszystkiego uczyć się od samego początku. To wymagało ode mnie wielkiego wysiłku. Jednak szybko orientowałem się w nowym fachu. Z dnia na dzień montowanie dachów szło mi o wiele lepiej. W wolnych chwilach zajmowałem się wraz z kolegami małymi remontami. Czasami były to łatwe zadania takie jak malowanie ścian, a czasami montowanie dachów na bardzo wysokich rusztowaniach. Na szczęście szybko nauczyłem się wszystkiego. Dachy z Otwocka były coraz lepiej wykonywane, a ja wraz z ekipą remontową mogliśmy zajmować się samymi ciężkimi czynnościami. Firma oferowała mi bardzo elastyczne godziny pracy i mogłem dostosowywać to do swojego życia. Na dodatek pensja także była przyzwoita i mogłem żyć na wysokim poziomie. Z czasem zacząłem lubić ciężką i fizyczną pracę. Czułem się o wiele lepiej niż poprzednio w biurze.

Taka wymuszona pozycja przed komputerem wcale nie jest zdrowa i często narzekałem na różnego rodzaju bule. Teraz odpoczywałem przez komputerem, a nie musiałem przy nim spędzać codziennie ośmiu godzin. Tak na prawdę montowanie dachów i wykonywanie remontów zaczęło być czymś co na prawdę lubię.