Prześcieradła wykorzystywane nie tylko w szpitalu

 

Zielone prześcieradła z miękkiej włókniny zwanej fizeliną, kojarzą nam się przede wszystkim ze szpitalem. Spotkać je jednak możemy również w przychodniach, ale korzysta z nich nie tylko służba zdrowia. Podkłady jednorazowego użycia popularne są w salonach kosmetycznych i SPA. Mogą przydać się również w domu.

Prześcieradła nie zawsze medyczne

prześcieradła medyczneChoć z reguły, zielone i cienkie prześcieradła medyczne kojarzymy z pobytem w szpitalu, niektóre podkłady mogą okazać się szczególnie przydatne również w naszym domu. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługują prześcieradła typu nieprzemakalnego, podfoliowanego podkładu. Są to medyczne wyroby, wysokiej jakości, które zabezpieczają materac przed zabrudzeniem, zamoczeniem lub zniszczeniem. Szczególnie przydadzą się w chwili, gdy opiekujemy się seniorem albo mamy w domu małe dziecko, które odzwyczajamy od pieluchy. Prześcieradła takie mogą być wykonane z tkaniny frotte, a od spodu zabezpieczane są specjalną tkaniną, która nie przepuszcza płynów, ale nie stanowi bariery dla powietrza. Dzięki temu prześcieradło zachowuje cyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne przy materacach przeciwodleżynowym. Tkanina, z której wykonane jest prześcieradło jest przyjemna dla skóry, nie powoduje żadnych alergii czy też uczuleń. Prześcieradło można prać w pralce w dość wysokich temperaturach (mówi się o temperaturze nawet 95 stopni Celsjusza). Prześcieradła typu frotte są miłe w dotyku i zapewniają komfort snu porównywalny do zwykłych prześcieradeł.

Prześcieradła dostępne są w różnych rozmiarach, więc spokojnie dobierzemy odpowiednie prześcieradło medyczne do każdego łóżka. W sprzedaży dostępne są modele wyposażone w cztery gumki w narożnikach, co zabezpieczy materac przed przesuwaniem się prześcieradła i zapewni pełne bezpieczeństwo przed przeciekaniem.