Rowerki dla dzieci – biegowe czy rower z pedałami i bocznymi kółkami?

rowerki dla dzieci

Nie wiem kiedy ten czas minął, ale moja córka ma już dwa latka! Szok, z jednej strony wydaje się, że tak nie dawno była jeszcze w moim brzuchu. Z drugiej strony, faktycznie przecież już tyle razem przeszłyśmy, tyle się nauczyłyśmy od siebie wzajemnie.

Rowerki dla dzieci ze sklepu online

rowerki dla dzieciMyślę, że pora rozwijać kolejne umiejętności. Ania śmiga mi po mieszkaniu tak szybko, że jeździk aż piszczy na zakrętach. Patrzę na nią z przerażeniem, ale nic na to nie poradzę, że moja córka ma duszę rajdowca. Ona po prostu uwielbia szybkość. Szybko biega, szybko jeździ na jeździku i pewna jestem, że bez względu na to, czy jej kupię teraz rowerek biegowy, czy normalny rower z pedałami i bocznymi kółkami, będę się bała o nią jeszcze bardziej, bo i na tych sprzętach będzie rozwijać prędkość dla dzieci zabronioną. Ta dziewczyna jest szybka jak błyskawica. Co będzie dla niej lepsze? bezpieczniejsze? Rowerek biegowy czy zwyczajny rower? Przeglądałam w internecie i oglądałam w sklepie stacjonarnym rowerki dla dzieci. W oko wpadł mi rowerek biegowy Skip Hop. Jeśli chodzi o klasyczne rowery, nie mam jeszcze żadnego wytypowanego. Za nim dokonam zakupu, muszę wiedzieć czego chcę, a póki co mam mętlik w głowie. Rowerki biegowe nie mają żadnego podparcia, równowagę dziecko musi od początku utrzymywać samo. Z jednej strony to dobrze, bo jak posiądzie tę umiejętność to łatwiej będzie się dziecku nauczyć jeździć na zwykłym rowerze. Z drugiej strony już widzę Anię pędzącą na złamanie karku z górki w lesie … Klasyczne rowerki mają pedały i boczne koła, więc teoretycznie powinno być bezpieczniej.

Jednak wystarczy wjechać bocznym kółkiem w dziurę i przy prędkościach przez moją dziewczynę rozwijanych może być tragedia. Tak więc nie mam pojęcia co wybrać? Co będzie bezpieczniejsze? Jak sądzicie? Podpowiedzcie mi proszę, co wybralibyście na moim miejscu?