Strój odpowiedni dla myśliwego

Odzież myśliwska ma wiele wspólnego z odzieżą wojskową, dlatego też firmy, które ją produkują, zwykle zajmują się też produkcją rzeczy typowo wojskowych. Czasami myśliwi korzystają z ubrań z wojskowym kamuflażem, na przykład na terenach górskich czy na sawannie.

Wygoda w ubraniu myśliwskim

kamuflująca odzież myśliwska - sklep internetowyW naszych polskich warunkach najpopularniejszym typem kamuflażu na odzieży myśliwskiej może być kamuflaż leśny, czyli wzór, na którym pojawiają się liście, gałęzie, fragmenty pni czy kory. Taki wzór z łatwością pozwala wtopić się w otoczenie. Istnieją różne warianty, także i takie, które będą dobre jesienią czy zimą. Co poza odpowiednim wzorem powinno charakteryzować odzież myśliwską? Przede wszystkim musi ona być ciepła, lekka i wygodna, a najlepiej, jeśli jest nieprzemakalna. Konieczne jest posiadanie wielu kieszeni, które umożliwiają komfortowe rozmieszczenie wyposażenia i akcesoriów na kilka godzin bądź nawet kilka dni wyprawy do lasu. Wiele rzeczy można zabrać w plecaku czy torbie, ale niektóre rzeczy lepiej zawsze mieć pod ręką, na przykład myśliwski nóż przy pasie, dobrą linkę w kieszeni i podręczną małą latarkę. Nie zapominajmy też o butach: te powinny być nie tylko wodoodporne i bardzo wygodne, ale też muszą dawać dobre zabezpieczenie w kostce, co jest ważne przy poruszaniu się po trudnym, nierównym terenie. Jeśli chodzi o to, ile kosztuje kamuflująca odzież myśliwska – sklep internetowy proponuje zwykle lepsze ceny, niż sklepy stacjonarne, więc warto kupować w sieci.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że jakość kosztuje. Dobra odzież kosztuje więcej, ale dzięki temu będzie doskonale służyć przez kilka lat, podczas gdy tańsze produkty mogą np. puścić na szwie już po kilku użyciach. Dlatego zawsze warto wybierać rzeczy od sprawdzonych producentów.