Szkolenie przeciwpożarowe i drzwi

drzwi przeciwpożarowe

Jestem zatrudniona w dużej korporacji, gdzie bardzo często są przeprowadzane różnego rodzaju szkolenia. Ostatnio mieliśmy szkolenie związane z zatrudnianiem pracowników, a zaledwie tydzień później pojawiła się nowa opcja szkolenia.

Drzwi przeciwpożarowe mam też w domu

drzwi przeciwpożaroweWłaściciel korporacji zażyczył sobie przeprowadzenie szkolenia przeciwpożarowego, na wypadek pożaru w budynku. Zwłaszcza, że jest to bardzo duży budynek i ataku paniki, łatwo się w nim zgubić i wtedy można znaleźć się w sytuacji bez wyjścia. Większość pracowników, jak i ja już mieliśmy dość tych szkoleń, zwłaszcza, że odbywały się po pracy, więc zamiast wrócić po pracy do domu to jeszcze trzeba siedzieć na tych szkoleniach. Ale przynajmniej to szkolenie może się do czegoś przydać, nie jak pozostałe wcześniejsze. Na szkolenie przyjechali strażacy i to właśnie oni je przeprowadzili. Zapoznali nas z drogą ewakuacyjną, którą ćwiczyliśmy parę razy. Następnie pokazano nam drzwi przeciwpożarowe aluminiowe, jak je należy otwierać, jakby nikt tego nie wiedział. Ja osobiście w swoim domu mam zamontowane drzwi przeciwpożarowe, zwłaszcza, że były w tej samej cenie co zwykłe. Ale wracając do szkolenia strażacy powiedzieli nam, że stolarka aluminiowa nie przepuszcza powietrza, więc pod żadnym pozorem nie otwierajmy okien tego typu, by nie dostarczać powietrza do środka.

Gdyż tlen jest paliwem dla pożaru, powodując zwiększenie rozprzestrzeniania się na dalsze pomieszczenia. Pokazano nam też techniki pierwszej pomocy, jak robić sztuczne oddychanie i jak reagować.

Więcej na temat bezpieczeństwa : http://www.alu-rad.pl