Torby reklamowe – nietypowa nagroda konkursowa

torby reklamowe z nadrukiem

Ogromnym rozczarowaniem zakończyła się szósta edycja wojewódzkiego konkursu ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych. Wydarzenie od zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli – nie inaczej było w tym roku.

Torby reklamowe z nadrukiem – czy to dobry pomysł?

torby reklamowe z nadrukiemKonkurs organizowany w jednym ze szczecińskich gimnazjów nie tylko wiązał się z prestiżem zdobycia tytułu wojewódzkiego Mistrza Ortografii i Interpunkcji, ale także był szansą na zdobycie cennych nagród. Do tej pory najlepsi uczniowie otrzymywali aparaty fotograficzne, tablety, a także ilustrowane albumy przedstawiające najpiękniejsze miejsca świata. Dyrekcja gimnazjum organizującego wydarzenie przeznaczała na ten cel część budżetu szkoły, od lat współpracowano także z kilkoma firmami na zasadzie umowy sponsoringowej. Tym większe było zdziwienie tegorocznych uczestników, którzy w nagrodę zamiast sprzętu elektronicznego otrzymali… torby reklamowe z nadrukiem jednej ze wspomnianych firm! Jak relacjonuje jedna z nauczycielek obecnych w auli gimnazjum podczas ogłaszania wyników, zdezorientowani uczniowie nie wiedzieli jak się zachować i w pierwszym odruchu zaczęli przeszukiwać torebki foliowe w poszukiwaniu nagród. Niestety, było to bezcelowe. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, ale nie zadowoliło to rozczarowanych młodych mistrzów ortografii i ich zażenowanych nauczycieli. – To jest skandal. Nasze dzieci przygotowywały się sumiennie do konkursu, poświęcając swój wolny czas. Oczywiście cenne nagrody nie są jedynym powodem uczestnictwa, ale reklamówki foliowe zamiast tabletów? To chyba żart. Jeżeli szkoła nie miała pieniędzy na nagrody, nie powinna organizować konkursu – mówi pani Anna, nauczycielka języka polskiego, której uczennica zajęła II miejsce.

 

Dyrekcja gimnazjum tłumaczy, że w ostatnim czasie zakończyła współpracę z większością sponsorów, więc torby reklamowe rozdane uczniom musiały w tym roku wystarczyć. Młodzi mistrzowie wrócili więc do swoich szkół, a nagrody mogą wykorzystać co najwyżej do przechowywania chlebaka.

Więcej o torbach reklamowych z nadrukiem na stronie http://www.foliowe.com