Ule coraz bardziej popularne

 

Wielu pszczelarzy po tegorocznej zimie bardzo mocno zastanawia się nad wymianą swoich dotychczasowych uli na nawet, bo mrozy były bardzo srogie i drewno z którego jest ul zrobiony czasami nie przeszło próby silnych warunków atmosferycznych i zostały uszkodzone, a wówczas pszczoły byłyby zagrożone i mogłyby nam wylecieć z ula i nasz biznes prawdopodobnie nie byłby już rentowny. 

Ule prosto od producenta

znany producent uliDzięki temu, że w Polsce mód jest bardzo popularnym produktem spożywczym pozyskiwanym od setek lat, jesteśmy w stanie wyrabiać z niego najróżniejsze produkty. Oczywiście najczęściej miód jest sprzedawany do sklepów w słoikach jako produkt przeznaczony do jedzenia, jednak nie mogłoby się to odbywać bez konsekwentnej i dokładnej pracy pszczół. Dlatego my jako pszczelarze musimy zadbać o to by miały one jak najlepsze warunki do rozwoju, nic więc dziwnego, że pszczelarze poszukują jaki znany producent uli, obecnie na rynku jest w stanie zapewnić najwyższa jakość ula, przy zachowaniu  relatywnie niskiej ceny. Jest to istotny element, bo jeżeli zadbamy o to by pszczoły miały odpowiednio przystosowany ul do ich pracy, to mogą one często wylatywać kilka razy częściej w ciągu dnia po nektar. Wówczas wytworzą one więcej miodu, bo czują, że ich ul jest zrobiony z wysokiej jakości drewna, co można poczuć nawet po samym smaku miodu i jego wyglądzie, zaraz po wyciągnięciu go z ula. Smak jest wówczas jest słodszy i naturalny i taki miód sprzedaje się najlepiej.

Z roku na rok wiele osób kupuje sobie ule od producentów i jeżeli nie chcą oni hodować pszczół w całych pasiekach i sprzedawać miód, to mając jeden ul już tak na prawdę mamy spory roczny zapas miodu. Tym bardziej że nie jest to droga inwestycja a może sprawiać nam wiele radości.