Unikalne znaki wodne

Znaki wodne występują w wielu dokumentach. Przede wszystkim napotkamy się na nie w banknotach. Jak je znaleźć? Wystarczy prosty test, banknot, który trzymamy w dłoniach, podstawmy pod źródło światła, czy to pod lampę, czy też do światła dziennego – będziemy w stanie zauważyć ten unikalny znak. Częstość jego wstępowania, trudność w podrobieniu banknotów, powinna nas utwierdzić w tym, że jest to właściwa forma ochrony naszych dokumentów.

Unikalność znaków wodnych jako zabezpieczenie

unikatowe znaki wodneRodzaj znaku, jego wygląd i umiejscowienie jest tylko i wyłącznie ograniczone przez naszą fantazję i kreatywność. Nadając zatem unikatowość naszemu zabezpieczeniu, wiedząc w którym miejscu ma być każda linia i znak, możemy być bardziej pewni co do autentyczności dokumentu. Unikatowe znaki wodne mogą też stać się naszym znakiem rozpoznawalnym, mogą wyrobić nam odpowiednią renomę naszej firmy bądź zainspirować innych do wykorzystania podobnego znaku. Opatentować można wszystko, dlatego też wymyślając swoisty znak wodny, odpowiednio skomplikowany i narysowany, możemy okazać się naszą chlubą i dumą. Inne firmy, interesując się naszym sposobem walki z nieuczciwymi ludźmi mogą zechcieć wykupić od nas patent bądź zlecić nam wykonanie takowego znaku na ich zamówieniu, a co za tym idzie, może to się stać dodatkowym źródłem dochodów dla nas. Wiadomo, że nie każda firma pokwapi się wyrobieniem znaku, warto zatem zlecić nasz pomysł fachowcom, który na pewno z chęcią będą chcieli nam pomóc.

Unikatowe znaki wodne można zatem znaleźć wszędzie, wszystko zależy od tego gdzie będziemy ich szukać i gdzie chcemy je umieścić. Warto zatem, zlecić tę formę zabezpieczenia specjalistom, jeżeli sami nie czujemy się na silę aby je wykonać. Możemy być wówczas pewnie tego, że będziemy zadowoleni z pracy innych, którzy wykonają specyficzny i unikatowy znak na nasze zamówienie.