Usuwanie tatuaży amatorskich i profesjonalnych

 

Niektórzy decyzję o wykonaniu tatuażu podejmują pochopnie, a później żałują swojej decyzji. Na szczęście nic straconego, bo w dzisiejszych czasach możliwe jest całkowite usunięcie tatuażu i to w taki sposób, że nie pozostanie po nim śladu. Do usuwania tatuaży wykorzystuje się specjalne lasery produkujące gęstą wiązkę promieniowania.

Liczba zabiegów potrzebna do usunięcia tatuażu

fachowe usuwanie tatuażu - SzczecinNależy zaznaczyć, że głowica takich laserów ma bardzo dużą moc. Jest to ważne, by dotrzeć do głębszych warstw skóry, w których znajduje się barwnik. Ciekawe jest także to, że przy pomocy lasera możliwe jest usunięcie nie tylko tatuaży czarno-białych, ale również tych wykonanych kolorowym pigmentem. Warto wspomnieć o tym, że takie same lasery wykorzystywane są do usuwania zmian pigmentacyjnych na skórze, zmian naczyniowych i nie tylko. Takie fachowe usuwanie tatuażu – Szczecin można wykonać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Zawsze należy wcześniej sprawdzić, jakim laserem dysponuje dany salon i zobaczyć efekty działania tego lasera. Od razu trzeba zaznaczyć, że usunięcie tatuażu przy pomocy jednego zabiegu jest praktycznie niemożliwe. Zależy to od wielu czynników, a na pewno od koloru skóry, ilości barwników użytych do zrobienia tatuażu, wielkości tatuażu i nie tylko. Ważna jest też indywidualna reakcja na laser. Niektórzy reagują na działanie lasera bardzo dobrze i promienie szybko wnikają nawet w najgłębsze warstwy skóry, a u innych wygląda to zupełnie inaczej.

Jeśli chodzi o tatuaże amatorskie, to zazwyczaj potrzeba około 4 – 5 zabiegów, by usunąć je całkowicie. Profesjonalne tatuaże z dużą ilością pigmentów wymagają wykonania około 6 – 8 zabiegów, by doszło do ich całkowitego usunięcia. Pomiędzy zabiegami należy zrobić przerwę kilkutygodniową, by drobinki pigmentu zostały usunięte przez organizm.