Wiele z nas chodzi do kosmetyczki. Nie są to już tylko wizyty, by zrobić manicure, depilację czy makijaż. Rozwijająca się wciąż technologia sprawiła, że w gabinetach kosmetycznych oferowanych jest coraz więcej skutecznych zabiegów przeciwzmarszkowych.

Coraz popularniejsze zabiegi fr frakcyjnym

rf frakcyjnyJakiś czas temu wiele kobiet zachwalało mikrodermabrazję, później były inne zabiegi, a teraz coraz popularniejsze są zabiegi przy wykorzystaniu radiofrekwencji. Jestem z częściej wybieranych obecnie zabiegów jest rf frakcyjny. Nazywany jest inaczej nieoperacyjnym liftingiem.  Zabieg oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obrzarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Przynosi też niesamowite efekty w leczeniu blizn i rozstępów. Nie jest z nim związane ryzyko powikłań pozabiegowych jest więc wspaniałą alternatywę dla zabiegu laserowego czy chirurgicznego odmładzania. Zabieg może być stosowany na każdej części ciała. Zabieg spłyca zmarszczki, zwęża pory, wyrównuje koloryt skóry, redukuje zmarszczki palacza, wygładza blizny, zmniejsza rozstępy i pomaga w walce z cellulitem. Po ciąży zabieg można wykonać w celu liftingu skóry brzucha i redukcji rozstępów. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry z jednoczesnym ogrzewaniem jej za pomocą fali radiowej. W ten sposób stymuluje skórę do samoregeneracji. Skóra dzięki temu wytwarza więcej kolagenu.

Zabieg jest bardzo precyzyjny, działa na konkretnym fragmencie skóry i bezpośrednio do niego przekazuje fale radiowe. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych nie ma tu ryzyka poparzeń naskórka i wyłączenia pacjenta na kilka dni z codziennej aktywności.