Właściwości soli himalajskiej

Dziś wiele mówi się o soli himalajskiej. Wiele osób zamieniło zwykłą sól kuchenną, właśnie na tą wydobywaną w Pakistanie. Czy ma ona faktycznie aż tak dobre działanie na nasz organizm? Czy warto zamienić zwykłą sól, na sól himalajską?

Dlaczego warto spożywać sól himalajską?

sól himalajska sklepPierwszym plusem soli himalajskiej jest to, że nie jest ona oczyszczona i przetwarzana. Wydobywa się ją z naturalnych złóż, pakuje i sprzedaje do różnych części świata, w tym także do Polski. Poza tym jest ona bogata w różnego rodzaju minerały. W jej składzie możemy znaleźć miedzy innymi magnez, wapń czy też potas. Musimy być jednak świadomi tego, iż nie są to duże ilości tych minerałów. Pewne jest, że spożywanie takiej soli nie uzupełnia nam zapotrzebowania organizmu właśnie ne te konkretne minerały. Poza tym znajdziemy w niej również żelazo, selen i cynk. Minerałów tych jest jednak znacznie więcej. Cena tej soli jest wyższa od ceny soli kuchennej. Wpływ ma na to chociażby fakt, że jest ona sprowadza do Polski i jest uważana za lepszą pod wieloma względami. Dziś spotkać taką sól możemy praktycznie wszędzie. W dużych marketach, jak i w małych sklepach osiedlowych. Również w sklepach internetowych znajdziemy mnóstwo soli himalajskiej. Oczywiście warto pamiętać o tym, że żadnego produktu nie można spożywać w nadmiernych ilościach, także takiej właśnie soli. Dziś wpisując w wyszukiwarkę hasło „sól himalajska sklep„, wyskoczy nam wiele wyników wyszukiwania. Warto więcej poczytać o tej soli, zapoznać się z opiniami lekarzy i dietetyków.

Dziś na rynku mamy wiele produktów, które zastępuje dotychczas przez nas spożywane. Tak jest właśnie ze solą himalajską. Coraz więcej osób zamienia zwykłą sól, na tę z Pakistanu. Zdecydowanie zawiera ona więcej minerałów i daje korzyści naszemu organizmowi.