Współpraca z rzeczoznawcą majątkowym

W chwili odziedziczenia kamienicy po swoim dziadku kompletnie nie wiedziałem co mam z nią zrobić. Byłem w ogromnym szoku i postanowiłem zająć się swoim życiem zawodowym. Jednak w pewnej chwili okazało się, że ceny nieruchomości znacznie poszły w górę. Uznałem, że jest to moment w którym warto sprzedać kamienicę. Aby do wszystkiego zabrać się w profesjonalny sposób zacząłem szukać firmy, która zajmowała się podobnymi usługami.

Sprzedawałem kamienicę po dziadku 

rzeczoznawca majątkowy ŚląskSam jako typowy laik kompletnie nie miałem pojęcia co robić. Na szczęście wpadłem na doświadczoną osobę, którą był rzeczoznawca majątkowy Śląsk. Ten człowiek miał bardzo bogatą ofertę. Na dodatek działał szybko i sprawnie. Dzięki temu można było sprzedaż swoją posiadłość w najbardziej odpowiednim momencie. Mój rzeczoznawca był ekspertem w tej branży i zawsze wspierał swoich klientów. Postawiłem właśnie na jego usługi. Już podczas pierwszego spotkania byłem bardzo zadowolony. Zrobił krótki wywiad i zapytał się o każdy szczegół. Potem musiał sporo czasu spędzić sam, ponieważ katalogował zawartość obiektu oraz przeglądał jego dokumenty. Sam stwierdził, że wycena każdej kamienicy w jego karierze była sprawą indywidualną. Budynki zazwyczaj pochodziły z różnych lat i ciężko było wepchnąć je do jednego worka. Trzeba było każdą ocenić w inny sposób. To było bardzo istotne. Rzeczoznawca, który nie miałby wystarczającego pojęcia o tym co robi mógłby popełnić mnóstwo błędów.

W efekcie czego straciłby zaufanie i wiary godność wśród swoich klientów. Ja byłem bardzo zadowolony z mojego wyboru. Doskonale wiedziałem, że odpowiednio trafiłem, a moja kamienica jest w dobrych rękach. Na dodatek szybkie działanie umożliwiło sprawną sprzedaż nieruchomości. To był ogromny plus tego wyboru. Teraz to ja polecam innym swojego fachowca.