Wybieramy kocyk do wózka

 

Noworodki i niemowlęta mają bardzo delikatne organizmy i potrzebują specjalnego traktowania. Na codzienne spacery z takimi maluszkami wychodzimy przeważnie, korzystając z wózków, w których dzieciaczki czują się bezpiecznie, a delikatne kołysanie dodatkowo je uspokaja. Wygodny wózek to jednak nie wszystko. Niemowlaczek musi być odpowiednio chroniony przed przegrzaniem lub chłodem – w zależności od panującej aury, dlatego należy go właściwie otulić np. kocykiem.

Kocyki do wózka z materiału minky

kocyk do wózka minkyWybór kocyka do wózka może być trudny, ponieważ producenci oferują bardzo dużo przeróżnych rodzajów tego artykułu. Okrycia różnią się materiałem, kolorystyką, wielkością oraz grubością. Kupując kocyk musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na porę roku, w czasie której będzie używany, a także wrażliwość naszego bobasa – mali alergicy potrzebują delikatniejszych tkanin, najlepiej z naturalnych włókien. Zastanawiacie się: kocyk do wózka minky czy bio bawełna? Jeden i drugi materiał posiada swoje zalety. Bio bawełna jest produktem ekologicznym, włókna powstają ze zbieranych ręcznie roślin, uprawianych bez nawozów sztucznych. Natomiast niezwykle obecnie popularne minky jest nowoczesnym polarem. Tkanina posiada charakterystyczny tłoczony wzór – największym zainteresowaniem cieszą się kropki. Kocyki z minky są lekkie, pozwalają na właściwy obieg powietrza, dzięki czemu zapobiegają przegrzaniu bobasa. Ponadto okrycia z tej tkaniny są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku.

Decydując się na kocyk do wózka z tkaniny minky pamiętajmy, aby wybierać produkty oryginalne. Podróbki są bardziej szorstkie, a po kilku praniach dochodzi do spłaszczenia wzoru i kocyk robi się nieprzyjemny w dotyku. Niemowlaczki potrzebują przytulnego ciepła, dlatego warto dołożyć kilka złotych więcej, aby zapewnić dziecku maksimum przyjemności.