Wybór właściwego fotelika samochodowego

Jedną z pierwszych, poważniejszych inwestycji, jakie rodzic podejmuje w kwestii bezpieczeństwa swojego dziecka, jest odpowiedzialny wybór dziecięcego fotelika samochodowego. Nie jest to wybór łatwy, ponieważ rynek fotelików charakteryzuje się bogatym i różnorodnym asortymentem. Poniżej zamieszczam kilka rad, które mogą nam pomóc.

Foteliki firmy Recaro

fotelik recaro cenaPo pierwsze, szukając fotelika samochodowego, skupmy się na producentach, którzy w branży są „nie od dziś”, a ich produkty poświadczone są testami i certyfikatami bezpieczeństwa. Jedną z tego typu firm jest firma Recaro i właśnie na jej przykładzie pokażę Wam, jak najlepiej dobrać fotelik dla naszego dziecka. Drugą, dość istotną kwestią, jest nasz budżet i to, jakie fundusze możemy przeznaczyć na zakup fotelika. Jeśli chodzi o fotelik Recaro cena w dużej mierze zależy od tego, czy zdecydujemy się na fotelik, z którego dziecko szybciej wyrośnie, czy też wybierzemy fotelik „rosnący” z dzieckiem. Kiedy zdecydujemy już, z jakiej kategorii fotelik chcemy wybrać, w kolejnym kroku powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją poszczególnych modeli, by wybrać najlepszy dla nas wybór. Na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na obecność dodatkowych mocowań typu Isofix lub Seatfix, weryfikując uprzednio, czy nasz samochód wyposażony jest w takowe mocowania. Jeśli nie, najlepiej będzie zdecydować się na model bardziej uniwersalny, bez dodatkowych zabezpieczeń, które w wypadku, gdy nie mamy dostosowanego samochodu, mogą bardziej nam utrudniać niż ułatwiać instalację fotelika.

Foteliki, poza podstawową funkcją bezpieczeństwa, mogą być doposażone w dodatkowe funkcjonalności, które ułatwią nam czyszczenie albo urozmaicą naszemu dziecku podróż odpowiednią muzyką. Ostatecznie nasz wybór jest uzależniony od naszych potrzeb i możliwości finansowych.