Wykorzystanie betonu w strefie rekreacyjnej

Jeszcze kilka lat temu, jedyną przestrzenią w miejskim parku, która kojarzyła się z miejscem, w którym można spędzić czas na zabawie, był plac zabaw. Dzisiaj te tendencje ulegają zmianom, a w miejskich parkach i zacisznych przestrzeniach osiedlowych, pojawiają się nie tylko place zabaw dla dzieci, ale również strefy rekreacyjne dla osób dorosłych.

Betonowe stoły do gier

solidne betonowe stoły do gierW przestrzeniach rekreacyjnych pojawiają się sprzęty do ćwiczeń fizycznych, ale nie tylko. Coraz częściej osoby zajmujące się kreowaniem tego typu przestrzeni, inwestują również w solidne betonowe stoły do gier, dzięki którym możemy realizować się w konkurencyjnej grze sprawnościowej lub intelektualnej. Wśród gier dotyczących sprawności fizycznej, na pewno warto wymienić stół do tenisa stołowego, przy którym jednocześnie rozrywkę znaleźć mogą nawet cztery osoby. Na pewno wart uwagi jest też stół do gry w piłkarzyki, która to gra budzi wiele emocji wśród osób mierzących się w rozgrywce. Jeśli chodzi o osoby, które wolą spokojniejsze gry, w których liczy się przede wszystkim siła umysłu i odrobina sprytu, na pewno sprawdzą się one przy stole do gry w szachy. Wszystkie stoły, bez względu na to, z którego ostatecznie zdecydujemy się skorzystać, wykonane są z betonowej mieszanki, dzięki czemu charakteryzują się odpornością na oddziaływanie wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych. Stoły betonowe cechują się także niezwykłą wręcz stabilnością, dzięki czemu nie musimy martwić się, że będą często ulegały wypadkom związanym z przewracaniem się.

Jeśli chodzi o stół do gry w szachy, producenci zajmujący się jego konstrukcją, zadbali nie tylko o to, by powierzchnia imitująca szachownicę była wytrzymała, ale również poświęcili uwagę siedziskom, zajmowanym przez graczy. Dzięki temu siedziska te mają drewniane wykończenia, które sprawiają, że siedzenie na nich nie stanowi zagrożenia dla zdrowia graczy.