Zakładowa wymiana kanałowych wentylatorów

Mój wujek pracuje w dużym zakładzie przemysłowym. Ostatnio nam opowiadał, że we wszystkich pomieszczeniach i magazynach dokonywali wymiany urządzeń wentylacyjnych. Dowiedziałam się dzięki temu kilku ciekawych informacji na temat wentylatorów osiowych i ogólnie sporo o wentylowaniu dużych pomieszczeń na terenach przemysłowych.

Najważniejsze cechy wentylatora osiowego

kanałowy wentylator osiowyWentylatory osiowe są przeznaczone do montażu w pozycji poziomej lub pionowej. Mogą być one mocowane na końcach kanałów wentylacyjnych, jak i również na nóżkach, dzięki czemu można postawić je w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Ich obudowa wykonana jest z wysokiej jakości blachy stalowej, która zabezpieczona jest kataforetycznie oraz wykończona została farbą poliestrową. Kanałowy wentylator osiowy posiada uniwersalny modułowy zespół silnik – wirnik, gdzie wirnik poliamidowy wzmocniony jest za pomocą włókna szklanego, a jego łopatki mogą być pochylone pod różnym kątem. Wiele modeli posiada puszkę przyłączeniową na obudowie. Silnik spełnia wszystkie niezbędne wymagania i normy, jest odpowiednio zabezpieczony przed przeciążeniem oraz niesprzyjającymi warunkami, przez co pracować może w zakresie temperaturowym od -40 aż do 70 stopni Celsjusza. Wentylatory osiowe nadają się do wentylacji obiektów mieszkalnych i przemysłowych, odprowadzania spalin z silnikiem wewnątrz strefy zagrożenia oraz wszędzie tam, gdzie temperatura robocza jest bardzo wysoka. Przeznaczone są do wentylacji hurtowni, magazynów, warsztatów, hal produkcyjnych, parkingów, lokali handlowych czy pomieszczeń hodowlanych. Znajdują również zastosowanie w urządzeniach klimatyzacyjnych.

Wentylacja różnego rodzaju zakładów przemysłowych i hal jest bardzo ważna. Dzięki niej pracownicy pracują w czystszym powietrzu, a wszelkie spaliny, pyły i dym są stale odprowadzane. O całą instalację wentylacyjną należy odpowiednio dbać, konserwować ją i w razie konieczności wymieniać całą lub niektóre elementy.